Plavání předškolních a školních dětí

 

Kurz plavání bez rodičů je určen pro předškolní a školní děti

 • obsahuje 10 lekcí, které probíhají 1x týdně po dobu 45 minut
 • kurz je určen pro děti ve věku od 4 do 10 let 
 • děti plavou samostatně bez rodičů za přítomnosti trenérů v plavecké dráze 25m bazénu
 • kurz je určen pro začátečníky i pokročilé

Kurzy jsou rozděleny do osmi úrovní na základě plaveckých dovedností. 

Co se děti naučí

 • základy plaveckých způsobů formou hry
 • skoky do vody
 • orientaci ve vodním prostředí
 • začlenění do kolektivu dětí
 • nebát se vody
 • správné dýchání a splývání
 • příprava na individuální plavání

Úrovně plavání

 • Kapříci
 • Chobotničky
 • Delfínci
 • Žraloci
 • Best of I. a II.- nejlepší plavci
 • Kondiční plavání I. a II. - pro vybrané plavce

Lekce plavání probíhají ve všední dny (pondělí až pátek) od 13:00 do 19:00.

Termíny kurzů

SEZÓNA PLAVÁNÍ 2021/2022 PRO PŘEDŠKOLÁKY a ŠKOLÁKY
Září 2021 2.9. - 16.11. 2021 (rezervace od června)
Listopad 2021 12.11. - 3.2. 2022  zrušeno
Únor 2022 31.1. - 14.4. 2022 (rezervace od prosince)
Duben 2022 11.4. - 24.6. 2022 (rezervace od února)

Kdy neplaveme:

úterý 28.9. 2021

čtvrtek 28.10. 2021

vánoční prázdniny 23.12. 2021 - 2.1. 2022

velikonoční svátky 15. + 18.4. 2022

Podívejte se také ná plavání miminek.

Naši instruktoři plavání předškolních a školních dětí

Mgr. Ivan Sacha

Trenér skupinového a individuálního plavání pro děti předškolního a školního věku a pro dospělé. Ivan je absolventem magisterského studia Pedf UK, obor Učitelství pro střední školy (základy společenských věd - tělesná výchova). Mimo jiné je také držitelem osvědčení Cvičitel plavání II. třídy, Instruktor školního lyžování a mnohých dalších. Jeho zkušenosti s výukou plavání jsou spojeny také s pedagogickou fakultou, kde působil jako cvičitel plavání dětí I.stupně ZŠ a jako instruktor v plavecké škole při katedře tělesné výchovy. Aktivně se také účastnil závodů vysokoškolské plavecké ligy. Ve svém volném čase se věnuje fotbalu i dalším sportům. V plaveckém klubu působí od roku 2013.

Martin Minha, DiS.

Trenér skupinového a individuálního plavání pro děti předškolního a školního věku a pro dospělé. Kromě osvědčení trenéra plavání III. třídy má Martin za sebou mnohá školení od největších expertů v oblasti plavání. Prvotní zkušenosti nasbíral na Fakultě tělesné výchovy a sportu. V plaveckém klubu Žabička působí od roku 2011. Ve svém volném čase ho baví audiovizuální média, Anglie, evropský fotbal, hudba, historie i současnost Prahy. 

PhDr. Martin Mejzr

Trenér skupinového a individuálního plavání pro děti předškolního a školního věku a pro dospělé. Absolvent Pedagogické fakulty UK v Praze, obor Učitelství pro střední školy (biologie - tělesná výchova). Martin je držitelem osvědčení Instruktor fitcentra, Instruktor lyžování a kvalifikačního průkazu Plavčík. Ve svém volném čase se věnuje plavání, běhu, futsalu či fotografování. V plaveckém klubu Žabička působí od roku 2010.

Mgr. Ondra Kysela

Trenér skupinového a individuálního plavání pro dospělé a děti od předškolního věku. Ondra vystudoval Pedagogickou fakultu UK, obor Učitelství pro střední školy (základy společenských věd – tělesná výchova). Je držitelem osvědčení Cvičitel plavání III. třídy, Trenér plavání III. třídy, Trenér triatlonu III. třídy, Vodní záchranář a plavčík, Masér pro sportovní a relaxační masáž, Instruktor lyžování.  Ve svém volném čase se věnuje triatlonu a futsalu. V plaveckém klubu Žabička působí od roku 2009.

Pavlína Pokorná

Pavlína studuje na pražské lékařské fakultě fyzioterapii a v Brně na Masarykově univerzitě trenérství se specializací na regeneraci a výživu ve sportu. Je absolventkou kurzu trenéra triatlonu III. třídy, Trenér plavání III. třídy a kurzu Mistr plavčík. Plavání se věnovala na závodní úrovni 8 let, pravidelně se účastnila také mistrovství republiky. Jako reprezentantka ve vodním záchranném sportu posbírala několik titulů mistryně republiky, zúčastnila se mistrovství Evropy i světa. Nyní se aktivně věnuje triatlonu. Zajímá se také o skládání výživových plánů. V Žabičce se s ní můžete potkat od léta roku 2020, předtím však již působila jako instruktorka plavání v naší sesterské pobočce Rosničce.

Mgr. Barbora Kolečková

Barča je členem týmu Žabičky již od roku 2017. Potkat se s ní můžete nejen v kanceláři, podílí se také na organizaci letních aktivit. Svá studia zaměřila na oblast předškolního a mimoškolního vzdělávání se specializací na tělesnou výchovu. Jako absolventka Kurzu instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku vede kurzy plavání dětí od šesti měsíců. Nově si Barča rozšířila kvalifikaci a po úspěšném absolvování kurzu Trenér plavání III. třídy se s ní můžete potkat i v rámci plaveckých tréninků starších dětí, kde dlouhodobě působila jako asistentka trenérů.  Ve volném čase ráda navštěvuje lekce pole dance, sportuje a její velkou zálibou je cestování.

Fotogalerie

Nahoru