Plavání miminek

 

Kurz plavání pro kojence a batolata Plavecké školy Žabička obsahuje 10 lekcí, které probíhají 1x týdně po dobu 30 minut. Jako bonus mohou rodiče s dětmi využít 25 minut zdarma ve Vodním světě Infinit s parní lázní a whirlpoolem.

Kurz je určen pro kojence od 6 měsíců a batolata do 3 let. Pro začátečníky i pokročilé. Kojenci a batolata jsou v kurzech rozděleny podle věku a odplavaných kurzů. Před přihlášením na plavecký kurz je možnost zdarma vyzkoušení zkušební ukázkové lekce. Více zde.

Děti se naučí nebát se vody a společně s vámi si budou užívat pobyt v ní. Děti postupně dokáží plavat na zádech, na bříšku, potápět se, skákat do vody, lovit hračky, plavat pod vodou, splývat a postupně se tak připraví na vlastní výuku plavání.

Lekce plavání probíhají formou hry, během které se děti mohou těšit na spoustu říkadel, písniček a hrátek. Pokud děti pravidelně plavou, jsou otužilejší, tudíž méně nemocné a pohybově nadanější. Důležitý je také první kontakt s jinými dětmi a adaptace na nové prostředí.

Důvody pro plavání s miminkem

  • podporuje psychomotorický vývoj, koordinaci a hrubou motoriku dítěte
  • je vhodné jako prevence respiračních chorob
  • posiluje imunitní systém a celkovou odolnost organismu
  • prohlubuje spánek a posiluje chuť k jídlu
  • napomáhá k odstranění různých nedostatků a vad držení těla
  • působí na kladné citové naladění (dítě má z plavání radost, po úspěšném zvládnutí cviku nabývá pocitu sebevědomí)
  • zpestřuje mateřskou dovolenou
  • je jedna z mála pohybových aktivit pro děti do jednoho roku
  • dává základ pro pravidelnou činnost
  • při plavání se vytváří pevné citové pouto mezi dítětem a rodičem

Termíny kurzů

SEZÓNA PLAVÁNÍ 2019/2020 PRO KOJENCE, BATOLATA
Září 2019 2.9. - 11.11. 2019 (rezervace od června)
Listopad 2019 12.11. - 3.2. 2020 (rezervace od října)
Únor 2020 30.1. - 20.4. 2020 (rezervace od prosince)
Duben 2020 9.4. - 29.6. 2020 (rezervace od února)

Kdy neplaveme:

státní svátek 28.10. 2019

vánoční prázdniny 23.12. - 1.1.2020

 

Podívejte se také na plavání předškoláků.

Naše instruktorky plavání miminek

Bc. Barbora Kolečková

Barča je členem týmu Žabičky již od roku 2017. Potkat se s ní můžete nejen v kanceláři, podílí se také na organizaci letních aktivit. Svá studia zaměřila na oblast předškolního a mimoškolního vzdělávání se specializací na tělesnou výchovu. Jako absolventka Kurzu instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku vede kurzy plavání dětí od šesti měsíců. Ve volném čase ráda navštěvuje lekce pole dance, sportuje a její velkou zálibou je cestování.

Ing. Veronika Tíková

Instruktorka Verča se dostala k plavání v rámci působení ve vedení plavecké školy. Tato smysluplná činnost jí natolik nadchla, že se rozhodla absolvovat kurz instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku v institutu Evy Kiedroňové.
Plavání nyní propojuje s provozní činností a smysl plavecké výuky se tak snaží předávat a propagovat dále. Ve svém volném čase se Veronika nejraději věnuje svým dětem a rodině, ráda cestuje a je mezi přáteli.

Bc. Marie Vermachová

Maruška má za sebou bakalářské studium na Západočeské univerzitě v Plzni v oboru Sociologie. Láska ke sportu, především k vodě, společně s blízkým vztahem k práci s dětmi ji v roce 2015 přivedly do institutu Evy Kiedroňové, kde absolvovala kurzu Instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Ve volném čase se podílí na organizaci programů pro děti ve skautském oddíle, fotografuje, plave, přečte si dobrou knihu nebo objevuje krásy vysokohorské turistiky. V současné době je její největší radostí malý syn Jonáš.

Petra Czabeová, MSc

Petra působí v plavecké škole Žabička od dubna 2013. Jako instruktorka pro pohybový, sociální a psychický rozvoj kojenců, batolat a dětí předškolního věku vede kurzy od nejmenších plaváčků, zaštiťuje metodiku plavecké školy a společně s ostatními instruktory pracuje na jejím rozvoji. Mimo plavání má na starost administrativní chod plavecké školy, píše příspěvky na blog Žabičky a spravuje její sociální sítě. Ve volném čase plave, praktikuje jógu a čte.

Lucie Havlíčková

K plavání se Lucka dostala v Anglii, kde jako Au-pair navštěvovala, mimo jiné, kurzy plavání dětí. Jelikož se jí aktivita zalíbila, rozhodla se plavání věnovat také po profesní stránce a absolvovala rekvalifikační kurz u Alliance plavání - jak říká proto, aby spojila koníček s prací. Děti ji baví nejen ve vodě, ale také na suchu – ať již jako učitelku v mateřské školce či instruktorku na letních táborech. V Žabičce Lucka pracuje od jara 2018.

Mgr. Michala Hančinská Vošáhlíková

V roce 2010 vystudovala bakaláře obor fyzioterapie na 1. LFUK a roku 2014 úspěšně ukončila magisterské studium v oboru Fyzioterapie na Zdravotníckej univerzite v Bratislavě.  Po svých studiích se zaměřila na děti a pracovala na dětské rehabilitaci nemocnice Motol. Míša má zkušenosti se cvičením dětí od novorozenců až po dospělé pacienty. V lednu 2016 si dokončila kurz Instruktora plavání kojenců, batolat a předškoláků u Evy Kiedroňové. Nyní je na rodičovské dovolené se dvěma chlapci. Ráda plave s dětmi, tančí, bruslí a užívá si volný čas s rodinou v přírodě.

Michaela Jahodová

Míša o sobě říká, že je především maminka. Doma má tři děti a právě díky mateřské dovolené se rozhodla svůj čas věnovat studiu a přihlásila se na kurz instruktora plavání kojenců a batolat. Říká, že pohyb je součástí našeho života, proto aktivně sportuje a ke sportu vede i své okolí. Volný čas tráví s rodinou na výletech, ráda cestuje a především běhá. Jako sportovní masérka si dokáže poradit i s negativními následky sportování. V bazénu se s ní můžete potkávat od září 2019.

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru