Plavání miminek

 

Kurz plavání pro kojence a batolata Plavecké školy Žabička obsahuje 10 lekcí, které probíhají 1x týdně po dobu 30 minut. Jako bonus mohou rodiče s dětmi využít 25 minut zdarma ve Vodním světě Infinit s parní lázní a whirlpoolem.

Kurz je určen pro kojence od 6 měsíců a batolata do 3 let. Pro začátečníky i pokročilé. Kojenci a batolata jsou v kurzech rozděleny podle věku a odplavaných kurzů. Před přihlášením na plavecký kurz je možnost zdarma vyzkoušení zkušební ukázkové lekce. Více zde.

Děti se naučí nebát se vody a společně s vámi si budou užívat pobyt v ní. Děti postupně dokáží plavat na zádech, na bříšku, potápět se, skákat do vody, lovit hračky, plavat pod vodou, splývat a postupně se tak připraví na vlastní výuku plavání.

Lekce plavání probíhají formou hry, během které se děti mohou těšit na spoustu říkadel, písniček a hrátek. Pokud děti pravidelně plavou, jsou otužilejší, tudíž méně nemocné a pohybově nadanější. Důležitý je také první kontakt s jinými dětmi a adaptace na nové prostředí.

Důvody pro plavání s miminkem

  • podporuje psychomotorický vývoj, koordinaci a hrubou motoriku dítěte
  • je vhodné jako prevence respiračních chorob
  • posiluje imunitní systém a celkovou odolnost organismu
  • prohlubuje spánek a posiluje chuť k jídlu
  • napomáhá k odstranění různých nedostatků a vad držení těla
  • působí na kladné citové naladění (dítě má z plavání radost, po úspěšném zvládnutí cviku nabývá pocitu sebevědomí)
  • zpestřuje mateřskou dovolenou
  • je jedna z mála pohybových aktivit pro děti do jednoho roku
  • dává základ pro pravidelnou činnost
  • při plavání se vytváří pevné citové pouto mezi dítětem a rodičem

Termíny kurzů

SEZÓNA PLAVÁNÍ 2019/2020 PRO KOJENCE, BATOLATA
Duben 2019 10. 4. - 28. 6. 2019 (rezervace od února)
Září 2019 2. 9. - 11. 11. 2019 (rezervace od června)
Listopad 2019 12. 11. - 3. 2. 2020 (rezervace od října)
Únor 2020 30.1. - 20. 4. 2020 (rezervace od prosince)

 

Podívejte se také na plavání předškoláků.

Naši instruktoři plavání miminek

Barbora Kolečková

Barča je členem týmu Žabičky již od roku 2017. Potkat se s ní můžete nejen v kanceláři, podílí se také na organizaci letních aktivit. Svá studia zaměřila na oblast předškolního a mimoškolního vzdělávání se specializací na tělesnou výchovu. V rámci plaveckých lekcí se s ní budete setkávat od listopadu 2018, kdy absolvuje Kurz instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Ve volném čase ráda navštěvuje lekce pole dance, sportuje a její velkou zálibou je cestování.

Ing. Veronika Tíková

S instruktorkou Verčou se na bazénu můžete potkávat od podzimních kurzů. V plavecké škole se s ní setkáváte již rok v rámci administrativy v kanceláři. Se svými dětmi navštěvovala kurzy plavání jako maminka a po roční práci v kanceláři plavecké školy se rozhodla plavání věnovat také po profesní stránce. Na jaře roku 2018 úspěšně absolvovala kurz Instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku v institutu Evy Kiedroňové. Ve svém volném čase se Veronika nejraději věnuje rodině, zahrádce, jezdí na kole a plave.

Bc. Marie Vermachová

Maruška má za sebou bakalářské studium na Západočeské univerzitě v Plzni v oboru Sociologie. Láska ke sportu, především k vodě, společně s blízkým vztahem k práci s dětmi ji v roce 2015 přivedly do institutu Evy Kiedroňové, kde absolvovala kurzu Instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Ve volném čase se podílí na organizaci programů pro děti ve skautském oddíle, fotografuje, plave, přečte si dobrou knihu nebo objevuje krásy vysokohorské turistiky. V současné době je její největší radostí malý syn Jonáš.

Petra Czabeová, MSc

Petra působí v plaveckém klubu Žabička od dubna 2013. Absolvovala kurz instruktora pro pohybový, sociální a psychický rozvoj kojenců, batolat a dětí předškolního věku.  Již od mala se věnovala rozmanitým činnostem s malými dětmi. Během vysokoškolských studií se, mimo jiné, jako průvodkyně na státním hradě ve Šternberku účastnila organizace speciálních zábavných a naučných programů zaměřených na děti od mateřských škol, přes školy základní až po ty střední. Má ráda plavání a jógu, knihy a své zakrslé králíčky.

Lucie Havlíčková

 K plavání se Lucka dostala v Anglii, kde se jako Au-pair starala o malého chlapečka, se kterým chodila   na kurzy plavání. Jako maminka dvou holčiček začala sama aktivně kurzy plavání pro děti navštěvovat. Plavání ji nadchlo natolik, že se rozhodla věnovat se mu také po profesní stránce a udělala si rekvalifikační kurz u Alliance plavání, jak říká proto, aby spojila koníček s prací. Děti ji baví nejen ve vodě, ale také na suchu – ať již jako učitelku v mateřské školce či instruktorku na letních táborech. V Žabičce se s Luckou můžete vidět od jara 2018.

Fotogalerie

Nahoru