Plavání miminek

 

Kurz plavání pro kojence a batolata Plavecké školy Žabička obsahuje 10 lekcí, které probíhají 1x týdně po dobu 30 minut. Jako bonus mohou rodiče s dětmi využít 25 minut zdarma ve Vodním světě Infinit s parní lázní a whirlpoolem.

Kurz je určen pro kojence od 6 měsíců a batolata do 3 let. Pro začátečníky i pokročilé. Kojenci a batolata jsou v kurzech rozděleny podle věku a odplavaných kurzů. Před přihlášením na plavecký kurz je možnost zdarma vyzkoušení zkušební ukázkové lekce. Více zde.

Děti se naučí nebát se vody a společně s vámi si budou užívat pobyt v ní. Děti postupně dokáží plavat na zádech, na bříšku, potápět se, skákat do vody, lovit hračky, plavat pod vodou, splývat a postupně se tak připraví na vlastní výuku plavání.

Lekce plavání probíhají formou hry, během které se děti mohou těšit na spoustu říkadel, písniček a hrátek. Pokud děti pravidelně plavou, jsou otužilejší, tudíž méně nemocné a pohybově nadanější. Důležitý je také první kontakt s jinými dětmi a adaptace na nové prostředí.

Důvody pro plavání s miminkem

  • podporuje psychomotorický vývoj, koordinaci a hrubou motoriku dítěte
  • je vhodné jako prevence respiračních chorob
  • posiluje imunitní systém a celkovou odolnost organismu
  • prohlubuje spánek a posiluje chuť k jídlu
  • napomáhá k odstranění různých nedostatků a vad držení těla
  • působí na kladné citové naladění (dítě má z plavání radost, po úspěšném zvládnutí cviku nabývá pocitu sebevědomí)
  • zpestřuje mateřskou dovolenou
  • je jedna z mála pohybových aktivit pro děti do jednoho roku
  • dává základ pro pravidelnou činnost
  • při plavání se vytváří pevné citové pouto mezi dítětem a rodičem

Termíny kurzů

SEZÓNA PLAVÁNÍ 2018/2019 PRO KOJENCE, BATOLATA
Únor 2018 30. 1. - 20. 4. 2018 (rezervace od prosince)
Duben 2018 10. 4. - 29. 6. 2018 (rezervace od února)
Září 2018 3. 9. - 16. 11. 2018 (rezervace od června)
Listopad 2018 12. 11. - 1. 2. 2019 (rezervace od října)
Únor 2019 30. 1. - 12. 4. 2019 (rezervace od prosince)
Duben 2019 10. 4. - 28. 6. 2019 (rezervace od února)

 

Podívejte se také na plavání předškoláků.

 

Naši instruktoři plavání miminek

Bc. Marie Vermachová

Maruška má za sebou bakalářské studium na Západočeské univerzitě v Plzni v oboru Sociologie. Láska ke sportu, především k vodě, společně s blízkým vztahem k práci s dětmi ji v roce 2015 přivedly do institutu Evy Kiedroňové, kde absolvovala kurzu Instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Ve volném čase se podílí na organizaci programů pro děti ve skautském oddíle, fotografuje, plave, přečte si dobrou knihu nebo objevuje krásy vysokohorské turistiky. V současné době je její největší radostí malý syn Jonáš.

Mgr. Michaela Hančinská

V roce 2010 Míša absolvovala na 1. LFUK v oboru fyzioterapie. Svou práci zameřila na děti, několik let pracovala na dětské rehabilitaci nemocnice Motol. Má zkušenosti se cvičením od novorozenců až po dospělé. V lednu 2016 dokončila kurz Instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku v institutu vzdělání Evy Kiedroňové. Ve volném čase ráda tančí, bruslí a užívá si hezké chvíle s rodinou v přírodě.  

Petra Czabeová, MSc

Petra působí v plaveckém klubu Žabička od dubna 2013. Absolvovala kurz instruktora pro pohybový, sociální a psychický rozvoj kojenců, batolat a dětí předškolního věku.  Již od mala se věnovala rozmanitým činnostem s malými dětmi. Během vysokoškolských studií se, mimo jiné, jako průvodkyně na státním hradě ve Šternberku účastnila organizace speciálních zábavných a naučných programů zaměřených na děti od mateřských škol, přes školy základní až po ty střední. Svůj volný čas tráví nejraději se svými mazlíčky - francouzským buldočkem, italským mastinem a dvěma zakrslými králíky.

Martina Jindřišková

S touto instruktorkou se v Žabičce budete potkávat do konce června 2018. Martina působí na naší brněnské pobočce - Rosničce, kterou v roce 2011 zakládala. Praxi má i v oblasti masáží dětí, prošla půlročním školením Montessori pedagogiky a věnuje se zážitkové pedagogice v organizaci Instruktoři Brno. V minulosti působila mj. jako lektorka ve sportovně-rekreačním vzdělávacím středisku ve Finsku. Martina je akční. Do 14 let závodně plavala, běhá na lyžích, běhá orienťák, horolezí, chodí po horách (i v zimě), účastní se outdoorových závodů a s Instruktory organizuje zážitkové i seberozvojové kurzy.

Lucie Havlíčková

 K plavání se Lucka dostala v Anglii, kde se jako Au-pair starala o malého chlapečka, se kterým chodila   na kurzy plavání. Jako maminka dvou holčiček začala sama aktivně kurzy plavání pro děti navštěvovat. Plavání ji nadchlo natolik, že se rozhodla věnovat se mu také po profesní stránce a udělala si rekvalifikační kurz u Alliance plavání, jak říká proto, aby spojila koníček s prací. Děti ji baví nejen ve vodě, ale také na suchu – ať již jako učitelka v mateřské školce či instruktorka na letních táborech. V Žabičce se s Luckou můžete vidět od jara 2018.

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru