Plavání kojenců, batolat a dětí do 4 let

 

Kurz plavání s rodiči je určen pro kojence od 6ti měsíců, batolata a děti do 4 let

 • kurz obsahuje 10 lekcí, které probíhají 1x týdně po dobu 30 minut
 • jako bonus mohou rodiče s dětmi využít 25 minut zdarma ve Vodním světě Infinit s parní lázní, saunou  a whirlpoolem.
 • kurz je určen pro začátečníky i pokročilé
 • děti jsou v kurzech rozděleny prioritně podle věku a podle pokročilosti (odplavaných kurzů) 
 • před přihlášením na plavecký kurz je možnost zdarma vyzkoušení zkušební ukázkové lekce. Více zde.

Děti se naučí:

 • nebát se vody a společně s vámi si budou užívat pobyt v ní.
 • děti postupně dokáží plavat na zádech, na bříšku, potápět se, skákat do vody, lovit hračky, plavat pod vodou, splývat
 • postupně se tak připraví na vlastní výuku plavání a zdokonalují základní plavecké dovednosti

Lekce plavání probíhají formou hry, během které se děti mohou těšit na spoustu říkadel, písniček a hrátek. Pokud děti pravidelně plavou, jsou otužilejší, tudíž méně nemocné a pohybově nadanější. Důležitý je také první kontakt s jinými dětmi a adaptace na nové prostředí.

Lekce plavání probíhají ve všední dny (pondělí až pátek) od 9:00 do 15:30.

Důvody pro plavání s miminky

 • podporuje psychomotorický vývoj, koordinaci a hrubou motoriku dítěte
 • je vhodné jako prevence respiračních chorob
 • posiluje imunitní systém a celkovou odolnost organismu
 • prohlubuje spánek a posiluje chuť k jídlu
 • napomáhá k odstranění různých nedostatků a vad držení těla
 • působí na kladné citové naladění (dítě má z plavání radost, po úspěšném zvládnutí cviku nabývá pocitu sebevědomí)
 • zpestřuje mateřskou dovolenou
 • je jedna z mála pohybových aktivit pro děti do jednoho roku
 • dává základ pro pravidelnou činnost
 • při plavání se vytváří pevné citové pouto mezi dítětem a rodičem

Jak to chodí u nás v Žabičce? 

Mrkněte se! 

Termíny kurzů

SEZÓNA PLAVÁNÍ 2021/2022 PRO KOJENCE, BATOLATA a děti do 4 let
Září 2021 2.9. - 16.11. 2021 (rezervace od června)
Listopad 2021 12.11. - 3.2. 2022 (rezervace od října)
Únor 2022 31.1. - 14.4. 2022 (rezervace od prosince)
Duben 2022 11.4. - 24.6. 2022 (rezervace od února)

Kdy neplaveme:

úterý 28.9. 2021

čtvrtek 28.10. 2021

vánoční prázdniny 23.12. 2021 - 2.1. 2022

velikonoční svátky 15. + 18.4. 2022

 

Podívejte se také na plavání předškolních a školních dětí.

Naše instruktorky plavání kojenců, batolat a dětí do 4 let

Mgr. Barbora Kolečková

Barča je členem týmu Žabičky již od roku 2017. Potkat se s ní můžete nejen v kanceláři, podílí se také na organizaci letních aktivit. Svá studia zaměřila na oblast předškolního a mimoškolního vzdělávání se specializací na tělesnou výchovu. Jako absolventka Kurzu instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku vede kurzy plavání dětí od šesti měsíců. Nově si Barča rozšířila kvalifikaci a po úspěšném absolvování kurzu Trenér plavání III. třídy se s ní můžete potkat i v rámci plaveckých tréninků starších dětí, kde dlouhodobě působila jako asistentka trenérů.  Ve volném čase ráda navštěvuje lekce pole dance, sportuje a její velkou zálibou je cestování.

Ing. Veronika Tíková

Instruktorka Verča se dostala k plavání v rámci působení ve vedení plavecké školy. Tato smysluplná činnost jí natolik nadchla, že se rozhodla absolvovat kurz instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku v institutu Evy Kiedroňové.
Plavání nyní propojuje s provozní činností a smysl plavecké výuky se tak snaží předávat a propagovat dále. Ve svém volném čase se Veronika nejraději věnuje svým dětem a rodině, ráda cestuje a je mezi přáteli.

Bc. Marie Vermachová

Maruška vystudovala obor Sociologie na Západočeské univerzitě v Plzni a dlouhou dobu pracovala jako koordinátorka akcí v oblasti vzdělávání. Sport v jejím životě hraje důležitou roli, protože pochází z Jesenických hor. Již od dětství závodně běhala a lyžovala. Celoživotní láska k vodě, a kladný vztah k práci s dětmi, ji pak přivedla k myšlence, že by se chtěla věnovat výuce plavání. Absolvovala proto kurzy Instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku v Institutu Evy Kiedroňové a také u Aliance plavání. V současné době ji největší radost dělá rodina a její děti - Jonáš a Meda. Ve volném čase si ráda zaplave, zaběhá, přečte dobrou knihu, anebo zvelebuje zahradu. Potkat se s ní můžete na kurzech pro nejmenší plaváčky.

Petra Czabeová, MSc

Petra působí v plavecké škole Žabička od dubna 2013. Jako instruktorka pro pohybový, sociální a psychický rozvoj kojenců, batolat a dětí předškolního věku vede kurzy od nejmenších plaváčků, zaštiťuje metodiku plavecké školy a společně s ostatními instruktory pracuje na jejím rozvoji. Mimo plavání má na starost administrativní chod plavecké školy, píše příspěvky na blog Žabičky a spravuje její sociální sítě. Ve volném čase chodí po horách, praktikuje jógu a čte.

Mgr. Michala Vošáhlíková Hančinská

V roce 2010 vystudovala bakaláře obor fyzioterapie na 1. LFUK a roku 2014 úspěšně ukončila magisterské studium v oboru Fyzioterapie na Zdravotníckej univerzite v Bratislavě.  Po svých studiích se zaměřila na děti a pracovala na dětské rehabilitaci nemocnice Motol. Míša má zkušenosti se cvičením dětí od novorozenců až po dospělé pacienty. V lednu 2016 si dokončila kurz Instruktora plavání kojenců, batolat a předškoláků u Evy Kiedroňové. Nyní je na rodičovské dovolené se dvěma chlapci. Ráda plave s dětmi, tančí, bruslí a užívá si volný čas s rodinou v přírodě.

Michaela Jahodová


Míša o sobě říká, že je především maminka. Doma má tři děti a právě díky mateřské dovolené se rozhodla svůj čas věnovat studiu a přihlásila se na kurz instruktora plavání kojenců a batolat. Říká, že pohyb je součástí našeho života, proto aktivně sportuje a ke sportu vede i své okolí. Volný čas tráví s rodinou na výletech, ráda cestuje a především běhá. Jako sportovní masérka si dokáže poradit i s negativními následky sportování. V bazénu se s ní můžete potkávat od září 2019.

Michaela Brejchová

Míša má zkušenosti s dětmi vlastně odjakživa, už jako malá se pohybovala v kolektivu dětí v zařízení pro nedoslýchavé děti, kde pracovala její maminka. Tato práce se jí zalíbila a sama zde již patnáctým rokem pracuje. Mimo to se na mateřské dovolené rozhodla, že by práci s dětmi zúročila i v jiném směru, a zvolila si plavání s dětmi. Přihlásila se a úspěšně absolvovala kurz instruktora plavání kojenců a batolat v akademii Anahita a od té doby se plavání s dětmi intenzivně věnuje. Její práce je i jejím koníčkem, dále ráda sportuje – jezdí na kole a lyžuje, a ke sportování vede i svého syna.

Kateřina Zajíčková

Kačku jsme v Žabičce přivítali po mateřské dovolené, v Žabičce působila již od roku 2014. Vodu a pohyb v ní bere jako součást života a cítí se v ní jako doma. Proto není divu, že je nejen instruktorem plavání kojenců a batolat, ale také instruktorem přístrojového potápění, které vyučovala i v zahraničí. Kurz instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku absolvovala v institutu Evi Kiedroňové; a aby toho nebylo málo, rozšířila si praxi o instruktora pohybových a kreativních aktivit pro rodiče s dětmi. Ve volném čase se ráda věnuje své rodině, přístrojovému potápění, jízdě na kole a dalším sportovním aktivitám.

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru