Plavání miminek

 

Kurz plavání pro kojence a batolata Plavecké školy Žabička obsahuje 10 lekcí, které probíhají 1x týdně po dobu 30 minut. Jako bonus mohou rodiče s dětmi využít 25 minut zdarma ve Vodním světě Infinit s parní lázní a whirlpoolem.

Kurz je určen pro kojence od 6 měsíců a batolata do 3 let. Pro začátečníky i pokročilé. Kojenci a batolata jsou v kurzech rozděleny podle věku a odplavaných kurzů. Před přihlášením na plavecký kurz je možnost zdarma vyzkoušení zkušební ukázkové lekce. Více zde.

Děti se naučí nebát se vody a společně s vámi si budou užívat pobyt v ní. Děti postupně dokáží plavat na zádech, na bříšku, potápět se, skákat do vody, lovit hračky, plavat pod vodou, splývat a postupně se tak připraví na vlastní výuku plavání.

Lekce plavání probíhají formou hry, během které se děti mohou těšit na spoustu říkadel, písniček a hrátek. Pokud děti pravidelně plavou, jsou otužilejší, tudíž méně nemocné a pohybově nadanější. Důležitý je také první kontakt s jinými dětmi a adaptace na nové prostředí.

Důvody pro plavání s miminkem

  • podporuje psychomotorický vývoj, koordinaci a hrubou motoriku dítěte
  • je vhodné jako prevence respiračních chorob
  • posiluje imunitní systém a celkovou odolnost organismu
  • prohlubuje spánek a posiluje chuť k jídlu
  • napomáhá k odstranění různých nedostatků a vad držení těla
  • působí na kladné citové naladění (dítě má z plavání radost, po úspěšném zvládnutí cviku nabývá pocitu sebevědomí)
  • zpestřuje mateřskou dovolenou
  • je jedna z mála pohybových aktivit pro děti do jednoho roku
  • dává základ pro pravidelnou činnost
  • při plavání se vytváří pevné citové pouto mezi dítětem a rodičem

Termíny kurzů

SEZÓNA PLAVÁNÍ 2019/2020 PRO KOJENCE, BATOLATA
Duben 2019 10. 4. - 28. 6. 2019 (rezervace od února)
Září 2019 2. 9. - 11. 11. 2019 (rezervace od června)
Listopad 2019 12. 11. - 3. 2. 2020 (rezervace od října)
Únor 2020 30.1. - 20. 4. 2020 (rezervace od prosince)

Kdy neplaveme:

Velký pátek 19.4. 2019, Velikonoční pondělí 22.4. 2019

státní svátek 1.5 a 8.5. 2019

státní svátek 28.10. 2019

vánoční prázdniny 23.12. - 1.1.2020

 

Podívejte se také na plavání předškoláků.

Naše instruktorky plavání miminek

Bc. Barbora Kolečková

Barča je členem týmu Žabičky již od roku 2017. Potkat se s ní můžete nejen v kanceláři, podílí se také na organizaci letních aktivit. Svá studia zaměřila na oblast předškolního a mimoškolního vzdělávání se specializací na tělesnou výchovu. V rámci plaveckých lekcí se s ní budete setkávat od listopadu 2018, kdy absolvuje Kurz instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Ve volném čase ráda navštěvuje lekce pole dance, sportuje a její velkou zálibou je cestování.

Ing. Veronika Tíková

Instruktorka Verča se dostala k plavání po ročním působení ve vedení plavecké školy. Tato smysluplná činnost jí natolik nadchla, že na jaře roku 2018 úspěšně absolvovala kurz Instruktora plaváním kojenců, batolat a dětí předškolního věku v institutu Evy Kiedroňové.
Plavání nyní propojuje s provozní činností a smysl plavecké výuky se tak snaží předávat a propagovat dále. Ve svém volném čase se Veronika nejraději věnuje svým dětem a rodině, ráda cestuje a je mezi přáteli.

Bc. Marie Vermachová

Maruška má za sebou bakalářské studium na Západočeské univerzitě v Plzni v oboru Sociologie. Láska ke sportu, především k vodě, společně s blízkým vztahem k práci s dětmi ji v roce 2015 přivedly do institutu Evy Kiedroňové, kde absolvovala kurzu Instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Ve volném čase se podílí na organizaci programů pro děti ve skautském oddíle, fotografuje, plave, přečte si dobrou knihu nebo objevuje krásy vysokohorské turistiky. V současné době je její největší radostí malý syn Jonáš.

Petra Czabeová, MSc

Petra působí v plavecké škole Žabička od dubna 2013. Jako instruktorka pro pohybový, sociální a psychický rozvoj kojenců, batolat a dětí předškolního věku vede kurzy od nejmenších plaváčků, zaštiťuje metodiku plavecké školy a společně s ostatními instruktory pracuje na jejím rozvoji. Mimo plavání má na starost administrativní chod plavecké školy, píše příspěvky na blog Žabičky a spravuje její sociální sítě. Ve volném čase plave, praktikuje jógu, má ráda knihy a své zakrslé králíčky.

Lucie Havlíčková

 K plavání se Lucka dostala v Anglii, kde se jako Au-pair starala o malého chlapečka, se kterým chodila   na kurzy plavání. Jako maminka dvou holčiček začala sama aktivně kurzy plavání pro děti navštěvovat. Plavání ji nadchlo natolik, že se rozhodla věnovat se mu také po profesní stránce a udělala si rekvalifikační kurz u Alliance plavání, jak říká proto, aby spojila koníček s prací. Děti ji baví nejen ve vodě, ale také na suchu – ať již jako učitelku v mateřské školce či instruktorku na letních táborech. V Žabičce se s Luckou můžete vidět od jara 2018.

Mgr. Michala Hančinská Vošáhlíková

V roce 2010 vystudovala bakaláře obor fyzioterapie na 1. LFUK a roku 2014 úspěšně ukončila magisterské studium v oboru Fyzioterapie na Zdravotníckej univerzite v Bratislavě.  Po svých studiích se zaměřila na děti a pracovala na dětské rehabilitaci nemocnice Motol. Míša má zkušenosti se cvičením dětí od novorozenců až po dospělé pacienty. V lednu 2016 si dokončila kurz Instruktora plavání kojenců, batolat a předškoláků u Evy Kiedroňové. Nyní je na rodičovské dovolené se dvěma chlapci. Ráda plave s dětmi, tančí, bruslí a užívá si volný čas s rodinou v přírodě.

 

Fotogalerie

Nahoru