Zaměřeno na děti

Zaměřeno na děti
1.4.2020
Více než kdy jindy v těchto dnech trávíme čas se svými dětmi a někdy to může být i docela intenzivní. Co všechno s nimi lze zažít i v době omezení?
  • Čteme si! Dětem můžete číst knížku nejen před spaním! Ale číst nemusí jenom rodič, děti školou povinné si své čtecí dovednosti určitě také rády zdokonalí!:-)
  • Kdo si hraje, nezlobí! Existuje spousta skvělých společenských her. Člověče, nezlob se, kloboučku hop a další, při kterých se i dospělí vrátí do svých dětských let. Při hraní her budete rozvíjet svou fantazii, postřeh a třeba i trpělivost:-) A pokud doma náhodou žádnou hru nemáte, a nebo jste si je zahráli už 100x, vymyslete si svou vlastní, použijte papír, pastelky, karton, korálky... cokoli najdete:-) I takové sportovní hry venku na zahradě jsou příjemnou změnou! Cukr káva, čáp ztratil čepičku, vyvolávám vyvolávám, mrazíci a nebo třeba tichá pošta.
  • Domácí tvoření! Můžete malovat, lepit, kreslit, vystřihovat, navlékat korálky nebo těstoviny, přišívat knoflíky, skládat skládačky, plést pomlázky a chystat velikonoční výzdobu!
  • Velikonoční besídka! Ve školkách a školách nás letos minou, tak proč si nenacvičit domácí představení? Naučte se novou básničku, písničku a nebo taneček a uspořádejte si besídku doma. A aby to nebylo líto babičkám, dědečkům, tetám a těm všem kdo se na besídky chodí dívat, natočte jim video a nebo si dejte přímý přenos, v dnešní době je to přece hračka!
  • Společné pečení! A nebo vaření. Vzpomeňte si, jak vás bavilo maminkám pomáhat v kuchyni, když jste byli malí vy!
  • Zapojte děti do jarního úklidu! Jedná se o aktivitu sice pro starší prcky, ale máte ideální příležitost, a dost času k tomu, naučit je uklízet si svoje hračky, utírat prach v pokojíčku a poskládat si oblečení.
  • Buďte spolu! Mnohdy se to jeví jako nejtěžší část, protože, ruku na srdce, nejsme zvyklí být se svými nejbližšími 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Vzájemně si naslouchejte, respektujte svoje nálady a buďte trpěliví. Procházka v lese daleko od lidí je balzám pro duši - pro vás i pro děti. A až raubíři usnou? Dejte si čaj, něco dobrého a nohy nahoru.

 

 

Petra C.

Nahoru