Voda, ve které plaveme, aneb co je důležité vědět

Voda, ve které plaveme, aneb co je důležité vědět
5.1.2018
Kojenecký bazén má samostatnou technologii čištění vody, která plně splňuje přísné hygienické předpisy. Bazén je napuštěn pitnou vodou z řádu. Voda je navíc ošetřována výkonnou UV lampou v hodnotě 750.000 Kč , která společně s pískovou filtrací zajišťují v bazénu průzračnou vodu zbavenou všech nečistot. Pískové filtry jsou každý den důkladně proprány a bazén je denně po skončení provozu čištěn a dopuštěn čerstvou vodou.

Pečlivý dohled našich techniků a použití automatického dávkovače Dulcomarin II zajišťují, aby byla po dobu plavání miminek, koncentrace chlóru ve vodě na nejnižší možné hranici, kterou povoluje hygienická vyhláška. Díky této technologii a stálé kontrole našich zaměstnanců, je po celý den voda zcela čistá a vyhovuje nejnáročnějším požadavkům pro plavání dětí s rodiči. Čistota vody odpovídá normě 135/2007. Každý týden je testována v laboratořích Peal a kontrolována hygienickou stanicí.

Tento způsob čištění vody s minimálním obsahem chlóru však klade i vysoké požadavky na dodržování základní hygieny klientů. Dodržováním základní hygieny zabráníte tomu, aby automatika našeho bazénu dávkovala do vody chlór, jenž pak musí zbytečně čistit v bazénu to, co mohlo být opláchnuto ve sprše.

Děkujeme za dodržování těchto zásad, kterými tak i vy přispíváte k udržení co nejčistší vody v bazénech.

Sprchování mýdlem bez plavek

Osprchuje-li se člověk v plavkách, veškerá nečistota se v nich zachytí a je přenesena do bazénu. To samé platí, obléknete-li se do plavek v šatně a ve sprše je sundáte. Veškeré viry, či bakterie, které na sobě můžete mít z oblečení, ve kterém se pohybujete celý den, jsou přeneseny na plavky.

Odlíčení a opláchnutí

V šatnách i sprchách můžete využít odličovací tampónky a mléko. Pozor na zbytky mýdla. Je důležité sprchové gely, šampony, tělová mléka, atd. pečlivě opláchnout. Dostanou-li se tyto prostředky do bazénu, jsou z vody prakticky neodstranitelné.

Na lekce v kojeneckém bazénu je přísný zákaz vstupu ve volných šortkách a plavkách s kapsami. Dodržováním správných postupů vybudujete vašemu dítěti správné hygienické návyky na celý jeho život!

Voda v uších a aklimatizace

Voda v uších dětem nevadí. Problém nastává, pokud voda v uších zůstane a zastydne v nich. V prostorách sprch a sušáků na vlasy jsou k dispozici vatové tampony, kterými je vhodné vytřít vodu ze zevních zvukovodů ("šťourátka" do uší malých dětí nepatří). Voda z vnitřních zvukovodů samovolně vyteče či vyschne. Nebudete-li tedy po kurzu spěchat a zůstanete v prostorách budovy alespoň půl hodiny po skončení lekce, záněty středouší ani jiná nachlazení vašemu miminku v přímé souvislosti s plaváním nehrozí.

Kluzká podlaha

Pro ty, kteří chodí - prostory Vodního světa Infinit a sprch jsou kluzké a děti je občas těžké uhlídat. Můžete jim pořídit gumové pantofle s protiskluzovou podrážkou, nejlépe s páskem přes zadní část nohy, aby v nich byla nožka dostatečně pevná.

Parní solná lázeň s eukalyptovými esencemi

Pobyt v páře je vhodné zařadit až na konec vašeho pobytu ve Vodním světě Infinit a nepřesahovat 5 minut. Postupem času, můžete začít opakovat cykly a třeba je i prodloužit. Čas strávený v páře vždy přizpůsobte reakci děťátka, zda je spokojené, či se necítí dobře a pláče. Z páry je nutné jít vždy přes sprchu, zvláště chystáte-li se jít ještě do bazénu! Nezapomínejte vždy po každém saunovém procesu ochladit především hlavičku a tělíčko děťátka vlažnou vodou. Pro zvykání si na nové prostředí je vhodné vzít si s sebou nějakou hračku a děti zabavit. Dohlédněte, aby si děti nesedaly přímo na zem, u země je tryska s horkou párou a vzniká zde tak riziko opaření. Pokud páru využíváte, doporučujeme vám pak delší než půlhodinovou aklimatizaci ještě v areálu sportcentra, zvláště u kojenců a mladších batolátek.

Přebalování

Přebalování dětí je povoleno pouze na přebalovacích pultech v prostorách dámských, pánských šaten a bazénového WC, na toaletě s přebalovacím pultem u restaurace. Kojení je ve Vodním a saunovém světě povoleno vyjma parní kabiny, whirlpoolu, relaxačního bazénu a plaveckého bazénu (ve vodě).

Doprovod na plavání

Pokud chcete lekci plavání pozorovat v areálu Vodního světa Infinit (jako neplavající doprovod), je potřeba, si na sebe vzít čisté oblečení např. kraťasy, tričko a vhodné přezutí, které je naprosto čisté, aby se do areálu bazénu nedostával prach a nečistoty z venku. Pantofle můžete otřít dezinfekcí, která je k dispozici u přebalovacích pultů. Pokud jdete bosky, umyjte si ve sprše důkladně chodidla mýdlem.

Pokud si chcete jít zaplavat (jako plavající doprovod), tak k důkladnému sprchování patří i odličování, aby se do vody nedostávaly zbytky make-up a další dekorativní kosmetiky. V šatnách i sprchách můžete využít odličovací tampónky a mléko.

Na kvalitu vody v našich bazénech se můžete informovat na hygienické stanici hl.m.Prahy

Nahoru