V září v lekcích záříme!

V září v lekcích záříme!
4.7.2017
První kurz máte se svým plaváčkem úspěšně za sebou a v následujícím prázdninovém volnu můžete zúročit veškeré nabyté dovednosti a zkušenosti. Tím také zajistíte, že na prvních zářijových lekcích vše půjde jako po másle. Copak vy jste se s prckem na pokračování v kurzech ještě nepřihlásili? A proč je vlastně dobré v kurzech plavání pokračovat i nadále?

  První kurz je pro děti vždy velká neznámá. Ze všech stran na ně působí spousta nových podnětů, ať už se jedná o vodní prostředí, kolektiv dětí i dospělých, nové pohyby, nové pocity...

Po jeho absolvování je jim vodní prostředí příjemné, umí se zanořit, odloupnout vodolepku, chytit balonek a schovat jej do košíčku. Nevadí jim voda v uších, očích ani nose, začínají se osamostatňovat, posílily svalstvo po celém těle… Tak proč v tom nepokračovat i nadále?

 Navazující kurzy plavání jsou zaměřené na prohlubování znalostí a dovedností, které plaváčci získali v jejich prvním plaveckém kurzu.

Vzhledem k tomu, že rostou, mění se jejich motorické schopnosti, vyvíjí se, jsou šikovnější, přizpůsobují se těmto skutečnostem také navazující kurzy plavání a jejich náplň.

 Děti se začínají ve vodě osamostatňovat, začínají se používat nové pomůcky, které doposud byly využívány pouze jako hračky či dekorace u bazénku. Prohlubují se také schopnosti zanoření a potápění  - vylovení hračky, vodolepky, delší doba pod vodou, osamostatnění se pod vodou, orientace a doplavání k rodiči – jsou pouhé náznaky toho, co všechno mohou děti dokázat, pokud budou v plavání nadále pokračovat.

 Bát se nemusíte ani podzimních plískanic. Děti, které pravidelně navštěvují kurzy plavání, pravidelně se v rámci lekcí otužují, navštěvují  páru a dodržují správný proces aklimatizace posilují touto aktivitou imunitní systém a celkovou odolnost organismu.

 A hlavně, je to čas jen pro vás a vašeho plaváčka. Vzpomínáte, jaký to byl pocit, když jste se poprvé společně zanořili?

 

 

Petra C.

Nahoru