První plavání v Žabičce

První plavání v Žabičce
19.2.2019
Vydali jste se na svou první lekci do Žabičky a přemýšlíte, jak to vůbec celé proběhne?

Na recepci Sportcetra se přihlásíte, že jdete na plavání do Žabičky.

Slečnám na recepci řeknete jméno plaváčka, čas kdy probíhá vaše lekce a také informaci, zda-li se jedná o plavání kojenců a batolat či předškoláků.

Na základě této informace vám recepční předá čipové hodinky následující barvy:

  • žluté čipové hodinky = plavání kojenců a batolat, hodinky zahrnují vstup dospělé osoby a dítěte na kurz
  • modré čipové hodinky = plavání předškoláků, hodinky zahrnují vstup dítěte na kurz.

V rámci probíhající lekce můžete v Žabičce využít také takzvaný doprovod na lekci - a to "plavací" či "neplavací". Každý z těchto doprovodů je třeba nahlásit při příchodu na recepci, jelikož každý také dostane své čipové hodinky:

  • modré čipové hodinky = neplavací doprovod, hodinky zahrnují vstup jednoho dospělého do vodního spa. V tomto případě doprovod nevyužívá žádných služeb vodního spa, je přítomný u kojeneckého bazénku (případně u dráhy velkého bazénu, jedná-li se o plavání předškoláků) a dívá se na plaváčka a průběh kurzu (zpravidla takto chodí druhý rodič, babička, dědeček...) Pro vstup do areálu vodního spa je třeba, aby měl neplavací doprovod s sebou vždy čisté převlečení (kraťasy, tričko, letní šaty...) a to z hygienických důvodů. Bez čistého převlečení nebude do areálu bazénu vůbec pušten.
  • černé čipové hodinky = plavací doprovod, hodinky zahrnují vstup jednoho dospělého, který po dobu trvání lekce může využít zvýhodněné vstupné na bazén a zaplavat si
  • červené čipové hodinky = doprovod, který po dobu trvání lekce může využít zvýhodněný vstup do saunového světa.

Při příchodu si na recepci můžete také zapůjčit zámek na kočárek či zámek na trezor (vrací se vždy při odchodu a při případné ztrátě je účtován příslušný poplatek).

Z recepce se vydáte rovnou do šaten - dámské i pánské šatny jsou připraveny na plavání s dětmi, takže v nich najdete ohrádky a postýlky, přebalovací pulty či podložky a ve sprchách také malé vaničky. K uzamknutí skříněk vám poslouží právě čipy, které jste dostali na recepci; stejně tak se díky nim dostanete přes turniket vedoucí k bazénu. Jak dlouhou dobu strávíte před kurzem či po kurzu v šatnách záleží pouze na vás. Čas v šatnách je zdarma, počítá se pouze čas strávený na bazénu.

K příchodu na lekci paří také řádná hygiena. V šatnách je třeba se osprchovat mýdlem bez plavek, stejně je třeba umýt i děti, a teprve poté obléct plavky. Pokud si plavky nandáte již v šatně a projdete sprchami oblečení, nečistoty, které mohly být spláchnuté, se zachytí na plavkách a přenesou se do bazénu. Maminky prosíme o odlíčení, v dámských šatnách jsou k dispozici odličovací mléka a vatové tamponky. Dlouhé vlasy sepněte do drdolu či copu, ať vám při lekcích nezavazí.

Jdete-li na kurzy plavání kojenců a batolat, je ideální být zhruba 5 minut před začátkem lekce již připraven na bazénu pro správnou aklimatizaci. Předškoláci budou připraveni dvě minutky před zahájením kurzu za turniketem, společně s rodičem, než si je trenér či asistentka přijde vyzvednout.

Pak už nebude nic bránit tomu si lekce plavání pořádně užít!

S úsměvem do vody!

 

Petra C.

Nahoru