Podzimu se nebojíme!

Podzimu se nebojíme!
10.09.2021
Venku panuje krásné babí léto, rána jsou však již chladná a mnohdy na čepici. Někteří rodiče přemýšlí, zda-li v takové situaci na plavání dorazit nebo si lekci raději omluvit. Co myslíte?

U náš V Žabičce radíme, určitě dorazte! Pravidelné plavání u dětí, ale i dospělých, posiluje imunitní systém a také celkovou odolnost organismu, což je v dnešní době více než žádoucí. Plavání je také vhodnou prevencí pro respirační choroby, a můžeme v podstatě říci, že ti, kteří pravidelně plavou, jsou méně nemocní.

Pokud se vám přeci jen nějaká ta podzimní rýmička spustí, doporučujeme inhalaci páry, jedná se totiž o výbornou proceduru. Blahodárně působí nejen na rýmu a jiná dýchací onemocnění, ale je vhodná také při zánětu průdušek, hrtanu, zánětu nosních dutin, bronchitidě a při zápalu plic… Navíc do páry můžete již s těmi nejmenšími plaváčky - a tuto aktivitu doporučujeme i po plavání, jelikož je to ideální forma relaxace. Ze začátku se nic nemá přehánět, doporučujeme tedy v páře strávit minutku či dvě, podle toho, jak bude váš plaváček reagovat. Že se mu pára nelíbí určitě poznáte a v takovém případě doporučujeme saunování ukončit a zkusit příště. Pokud je klidný, nepláče a líbí se mu to, tak můžete pobyt v páře postupně prodlužovat. Jakmile saunování skončíte, nezapomeňte na řádný proces ochlazení, kdy je ideálním řešením sprcha vedle parní kabiny. Jediné co mějte na paměti je, že se nesprchujeme vodou ledovou, ale příjemně vlažnou, ochladíme celé tělíčko děťátka, včetně hlavičky.

Ať je teplo nebo zima, ať jste páru navštívili či nikoli, vždy je třeba dodržet proces aklimatizace. Tím nejlépe předejdete podzimnímu nachlazení a rýmě. Svému plaváčkovi nezapomeňte vysušit vlásky, ouška a neoblékejte ho rovnou do všech vrstev, ve kterých jste přišli. Dejte si svačinku či oběd a alespoň 30 - 40 minut (podle aktuálního počasí) zůstaňte ve sportcentru. Když totiž vyrazíte ven rozehřátí, tak si o nějaké to nachlazení přímo koledujete a to za to nestojí. Odpočiňte si, pohrajte si v dětském koutku či si dejte něco dobrého na zub v našem bistru a teprve poté vyrazte procházkou domů.:-)

Petra C.

Nahoru