Plavání, plavání všechny smutky zahání!

Plavání, plavání všechny smutky zahání!
30.9.2019
Se svým plaváčkem máte odplavané nějaké ty lekce a těšíte se, co všechno se ještě do konce kurzu naučíte? Inu, určitě toho bude hodně, ale proč po prvním kurzu plavání končit? Vždyť pokračovat v plavání dětí s rodiči můžete až do tří let plaváčka!

První kurzy plavání jsou pro nejmenší plaváčky mnohdy velkou neznámou a pro rodiče možná i sázkou do loterie – bude je plavání bavit? Nebudou plakat? Nebude jim zima? Tyto a spousta dalších otázek se rodičům prohánějí hlavou při prvním přihlášení na kurzy plavání. Jak by taky ne, vždyť ze všech stran na miminka působí spousta nových podnětů – nové tváře, nové prostory, nové zážitky, nové pocity… a někdy může trvat trošku déle, než je malí plaváčci dokáží vstřebat. V polovině kurzu už však bude určitě jasné, jestli doma plavce máte a nebo nemáte. 

Cílem prvního kurzu plavání je seznámení dětí s vodním prostředím. Rodiče se naučí základní úchopy a manipulaci, děti si osvojí pocit vody a procvičí nejen jemnou motoriku, ale i celé tělo a pokud vše půjde dobře, poprvé se potopí.  Nevadí jim voda v uších, očích ani nose. Tak proč v tom nepokračovat i nadále? Navazující kurzy plavání jsou zaměřené právě na prohlubování znalostí a dovedností, které plaváčci získali v prvním plaveckém kurzu. 

Jelikož děti rostou, mění se jejich motorika a celkové vnímaní, na suchu začínají být samostatné a celkově jsou šikovnější, jsou těmto skutečnostem přizpůsobeny také navazující plavecké kurzy.

Děti se začínají osamostatňovat i ve vodě, pomůcky se využívají novým způsobem a trénuje se nadále také potápění – jako je například zanoření pro vodolepku, skoky do vody s potopením, orientace pod vodou a doplavání k rodiči či ke břehu. A to je jen zlomek toho, co všechno na děti v navazujících kurzech čeká. 

A pokud vás odrazuje počasí? Bát se nemusíte ani podzimních plískanic. Děti, které pravidelně plavou, pravidelně se v rámci lekcí otužují, navštěvují páru a dodržují správný proces aklimatizace, posilují touto aktivitou imunitní systém a celkovou odolnost organismu! Takže plavání, plavání všechny smutky a nemoci zahání!

 

 

Petra C.

 

Nahoru