Masáž pro těhotné maminky

Masáž pro těhotné maminky
15.6.2015
Těhotenství je krásné období v životě ženy, plné očekávání a těšení se na příchod nového človíčka. Ať už žena chodí do práce, či v době těhotenství zvolní svoje tempo a zůstane doma, mohou se v průběhu devíti měsíců objevit potíže s bolestí zad, nohou, kloubů. Takovéto potíže jsou poměrně časté a vznikají v důsledku zvyšující se hmotnosti a změny těžiště těla. K jejich zmírnění či úplnému odstranění může pomoci masáž.

Těhotenská masáž je velmi oblíbená u nastávajících maminek. Období vhodné pro masáž je od ukončeného 4. měsíce do 7. měsíce těhotenství. Těhotná maminka si může dopřát zrelaxovat se, uvolnit přetížená záda, zatížené nohy, odstranit otoky, zjemnit a zpružnit pokožku a zkrátka se příjemně uvolnit. Tuto masáž je vhodné aplikovat i v období šestinedělí, kdy pomáhá k rychlejší regeneraci těla maminky a především stabilizuje psychickou rovnováhu.

Průběh těhotenské masáže

Masíruje se šíje, záda v hrudní oblasti a mezižeberní svaly, plosky nohou. Provádí se na masérském lehátku v pozici na boku tak, aby to pro maminku i miminko bylo příjemné. Pohodlí se zajišťuje vypodložením polštáře. Během masáže se poloha mění z jednoho boku na druhý, šíje se může masírovat zvlášť v sedě na židličce. Pravidelná masáž usnadňuje průběh těhotenství i porodu a Vaše miminko jí vnímá jako velmi příjemný podnět. Těhotenská masáž uvolňuje bolesti zad, šíje, pocity těžkých nohou, otoky nohou. Zabraňuje popraskání pokožky a vzniku jizev (tzv.strie). Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, která přináší fyzické, psychické i emocionální uvolnění. V těhotenství je tato masáž skutečným balzámem a celkově harmonizuje psychiku a pohodu těhotné ženy.

 

Cílem masáží je:

odstranit napětí v oblasti ramen a šíje
uvolnění od bolestí zad a v kříži
uvolnění svalů a smyslů pomocí éterických olejů
zmírnit otoky, napětí v nohou a zlepšit krevní oběh
pomocí reflexní masáže stimulovat vnitřní orgány

 

Před návštěvou masáže se poraďte s lékařem

V období těhotenství jsou vždy směrodatná doporučení gynekologa. Pokud máte nějaké komplikace, je lépe se nejdříve zeptat svého lékaře, jestli masáž pro těhotné doporučí či nikoli.

 

Kdy se masáž neprovádí (z gynekologického hlediska):

během prvních tří měsíců těhotenství
při rizikovém těhotenství se nedoporučuje ani v dalších měsících
při jiných gynekologických obtížích (pokud si nejste jistá a máte obavy, poraďte se se svým gynekologem)

 

Obecně se masáže nedoporučují:

bezprostředně po jídle
při horečnatých, infekčních či zánětlivých stavech
při výskytu křečových žil se nemasírují nohy
při onkologických onemocněních
při zánětech kůže, popálenin, otocích

 

Tip na návštěvu wellness masáže pro těhotné

Wellness centra Infinit poskytují masáže pro těhotné. K masáži těhotných maminek používají výhradně přírodní oleje, zvyšující elasticitu kůže. Celý průběh masáže, se vždy přizpůsobuje stavu těhotné maminky. Přijďte se uvolnit, zrelaxovat a ulevit od bolavých partií. Masáže si můžete dopřát na 25 minut nebo 55 minut. Více informací naleznete na www.infinit.cz

Nahoru