Jak je to s tím sprchováním?

Jak je to s tím sprchováním?
27.8.2020
Je vážně tak důležité?

Ano opravdu to tak je. Opravdu každý člověk, který si jde zaplavat, se musí před vstupem do bazénu osprchovat.

Vždyť je to jednoduché. Jakmile skočíte do bazénu, aniž byste před tím prošli správným hygienickým kolečkem, všechna špína, která na vás během dne ulpěla, je rázem ve vodě. A to přeci nechceme! Zvláště v kurzech plavání dětí, kdy se pro svého prcka snažíme udělat maximum, vybíráme nejčistší bazény, ale pak se ani řádně neumyjeme? Takto by to vážně fungovat nemělo.

  • Plavky až na bazénu!

Mnozí lidé si celý proces přípravy na plavání ulehčují tím, že si dají sprchu už doma, obléknou plavky, zabalí miminko a jdou na svou lekci (a nebo si jen tak zaplavat). V šatnách je to potom „rychlovka“ a na bazénu jsou cobydup. Tento postup je však zcela špatně! Už jen tím, že se na plavky oblečete, jdete v nich ulicí, kde je plno prachu a smogu, který se na vás, ať chcete nebo ne, zachytí, sprchou u šaten jen proletíte – a všechno si pěkně odnesete do bazénu, kde budete, sami nebo s miminkem, plavat. To nezní příliš dobře, že?

  • Jak to má být správně?

Důkladná hygiena před lekcí plavání zahrnuje sprchování přímo před tím, než jdete na bazén, tedy NE doma. V šatnách se svlečete, zabalení v ručníku přejdete do sprch, kde umyjete sebe, umyjete prcka – mýdlem a bez plavek. Teprve poté si oblečete čisté plavky a ustrojíte i svého plaváčka. Dlouhovlasé maminky si zapletou cop či smotají drdol, kdo chce, nasadí čepici. Řasenky a rtěnky na plavání nepatří, odlíčení se je tedy na místě. Takto připravení můžete vyrazit do vody s tím, že jste pro čistotu bazénu, ve kterém právě plavete, udělali maximum.

I když se celá tato procedura zdá zdlouhavá, je opravdu účinná. Nebojte se na plavání vyrazit dříve, u nás v Žabičce můžete v šatnách a sprchách strávit libovolně dlouhou dobu, čas se vám nepočítá, dokud neprojdete turniketem k bazénu. A za ten klid v duši a dobrý pocit to určitě stojí!

Sprchujte se, řádně, mýdlem a bez plavek. Vy i vaše děti. Nejenže tím přispějete na kvalitě vody v našich bazénech, ale svým dětem půjdete příkladem a vytvoříte jim tak správné hygienické návyky na celý život!

 

Petra C.

Nahoru