Aby byla voda v bazénech kvalitní i nadále, je třeba se pořádně osprchovat, říkají technici

Aby byla voda v bazénech kvalitní i nadále, je třeba se pořádně osprchovat, říkají technici
16.5.2017
Kvalita vody v bazénu je zajisté jedním ze stěžejních bodů, kterým věnujete pozornost, vybíráte-li si plaveckou školu pro svého plaváčka, zvlášť jedná-li se o malé miminko. V Žabičce je kvalitní voda číslo jedna pro tým techniků, Míru a Tomáše, kteří o ní ví naprosto vše. Koho jiného se zeptat na to nejdůležitější, co nás o vodě v bazénu zajímá, nežli právě jich?

 

Jak probíhá čištění našich bazénů?

 Tzv. kojenecký bazén má samostatnou technologii čistění vody, která splňuje přísně stanovené hygienické předpisy. Bazén se napouští pitnou vodou z řádu a tato voda je ošetřována UV lampou, chlórem (na minimální stanovené hranici) a pískovou filtrací, které v bazénu zajišťují průzračnou vodu zbavenou kompletně všech nečistot.

Pískové filtry se každý den pečlivě perou, bazén je denně dopouštěn čistou vodou. Zajímavostí je, že denně dopouštíme do našich bazénů přes 23 kubíků čisté vody (23000 litrů).

Teplota vody v bazénku je 32°. Měříme ji vždy ráno, hodinu před začátkem provozu. Stejně tak i ve velkém bazénu, kde je stanovena na 28,5°.

Technologie čistění vody velkého bazénu je oddělená a probíhá na stejném principu jako v malém bazénku, tedy UV lampou, chlórem (na minimální stanovené hranici) a pískovou filtrací.

Co s týče hodnot chlóru, držíme je stále na minimální hranici, která je stanovena hygienickou vyhláškou.

 

Jak často probíhá kontrola vody?

 Kvalitu vody kontrolujeme každý den. Pravidelně je kontrolována také akreditovanou laboratoří PEAL. 

Dávkování chlóru systém monitoruje 24 hodin denně.

Každý den, vždy hodinu před zahájením provozu, měříme kvalitu vody v bazénech my a opakujeme to každé 4 hodiny.

Pravidelně 1x za měsíc dochází na odběry a kontrolu vody z hygienické stanice. Můžeme se pochlubit dlouhodobě čistou vodou a 100% výsledky!

 

Co je třeba dělat, aby voda zůstala čistá?

 Je to opakování pořád dokola, ale aby nebyl do vody zbytečně dávkováno nadměrné množství chlóru, je třeba důsledná hygiena před vstupem do bazénu.

Ať děti či dospělí, sprchování bez plavek, použití mýdla, umytí vlasů, plavky bez kapes, to vše napomáhá k tomu, aby naše voda zůstávala průzračně čistá i nadále. 

 

Všechny naše klienty tedy prosíme, sprchujte se, řádně, mýdlem a bez plavek. Vy i vaše děti. Nejenže tím přispějete na kvalitě vody v našich bazénech, ale svým dětem půjdete příkladem a vytvoříte jim tak správné hygienické návyky na celý život!

 

Autor: Petra C. 

Nahoru