Aby byla voda čistá

Aby byla voda čistá
24.8.2020
Kvalita vody v bazénu? To je zpravidla otázka číslo jedna pro rodiče, který vybírá kurz plavání pro svého prcka. Jak je to v Žabičce?

Kojenecký bazén má samostatnou technologii čistění vody, která zcela splňuje přísné hygienické předpisy. Bazén je napuštěn pitnou vodou z řadu, a ta je ošetřována UV lampou, chlórem (na minimální stanovené hranici) a pískovou filtrací, které v bazénu zajišťují průzračnou vodu zbavenou kompletně všech nečistot. Pískové filtry se každý den pečlivě perou, bazén je denně dopouštěn čistou vodou. Zajímavostí je, že denně do našich bazénů dopouštíme přes 23 kubíků čisté vody (23 000 litrů). Teplota vody kojeneckého bazénu je 32°. Měření probíhá vždy ráno, hodinu před začátkem provozu. 

Technologie čistění vody velkého bazénu je oddělená a probíhá na stejném principu: tedy UV lampou, chlórem (na minimální stanovené hranici) a pískovou filtrací. Teplota vody je stanovena na 28,5°.

Hodnoty chlóru držíme stále na minimální hranici, která je stanovena hygienickou vyhláškou.

Kvalita vody obou bazénů je sledována po celý den. Pravidelně je kontrolována také akreditovanou laboratoří PEAL. Dávkování chlóru systém monitoruje 24 hodin denně. Každý den, vždy hodinu před zahájením provozu, měří kvalitu vody v bazénech naši technici a tento proces opakují každé 4 hodiny. Pravidelně 1x za měsíc dochází na odběry a kontrolu vody z hygienické stanice. 

Uvedený způsob čištění vody s minimálním obsahem chlóru klade vysoké požadavky na dodržování hygienických zásad – jelikož dodržováním základní hygieny lze zabránit tomu, aby automatika bazénu do vody chlór dávkovala v nadbytečném množství.

Co je tedy potřeba udělat, aby voda zůstala čistá? Důsledná hygiena před vstupem do bazénu!

Sprchování bez plavek, použití mýdla, odlíčení, umytí vlasů, plavky bez kapes, to vše napomáhá k tomu, aby naše voda zůstávala průzračně čistá i nadále!

 

 

Petra C.

 

Nahoru