A proč se mám osprchovat?

A proč se mám osprchovat?
15.5.2017
Nejčastější otázkou dětí v šatnách a ve sprchách je, proč se musí před bazénem sprchovat. Odpovědí často bývá protože proto, před bazénem se sprchuje. Ano, je to tak, před bazénem je třeba se osprchovat, ale jak je to správně?

Aby voda v našich bazénech zůstávala 100% čistá i nadále, je zapotřebí dodržovat určité hygienické návyky. A to ať jdete na kurz do velkého bazénu a nebo na kurz do bazénu kojeneckého. A nebo si jdete zaplavat jen tak. Když totiž proletíte sprchy rychlostí blesku, kdy si stihnete cáknout pouze trochu vody do obličeje, není to zcela ideální stav.

Všem našim klientům doporučujeme, aby na své lekce docházeli v dostatečném předstihu, aby se v klidu stihli na kurz připravit – tedy se osprchovat, převléct do plavek a dojít k bazénu.

A proč je vlastně důležité při sprchování neoblékat plavky a použít mýdlo?

Když přiběhnete z venku a v šatnách na sebe rychle „nahodíte“ plavky a proběhnete sprchou, veškeré nečistoty, které jste si přinesli s sebou, se vám zachytí do plavek a odnesete si je také do bazénu – do vody, ve které probíhá kurz. Proto je tolik důležité sprchování bez plavek. Veškeré nečistoty smyjete a do bazénu jdete opravdu čistí.

Stejně tak je to i s odličováním maminek. I když si řeknete, že se v bazénu přece potápět nebudete, voda se vám na obličej dostane, jelikož se v bazénu cáká, bublá…a veškerá líčidla, která jste měla na obličeji, jsou ve vodě. Ve stejné vodě, ve které probíhají vaše kurzy.

A co když jdu pozdě na lekci? Přeci se pro jednou nic nestane…

Bohužel stane. A teď si představte, že si to za jeden den řekne několik rodičů…

 

Proto na vás apelujeme, i když jdete pozdě, sprchujte se, řádně, mýdlem a bez plavek. Vy i vaše děti. Nejenže tím přispějete na kvalitě vody v našich bazénech, ale svým dětem půjdete příkladem a vytvoříte jim tak správné hygienické návyky na celý život!

 


Autor: Petra C.

Nahoru