Blog

Desatero plavání v Žabičce
17.5.2018

Desatero plavání v Žabičce

Čemu je třeba se u plavání věnovat a co není tak důležité? Na co se zaměřit, abyste si lekce užili naplno?
více
Kurzy plavání před prázdninami? Ideální nápad!
26.4.2018

Kurzy plavání před prázdninami? Ideální nápad!

Blíží se nám léto, čas prázdnin a dovolených, které jsou spojené s mnohými vodními radovánkami – u moře, v rybníce či na zahrádce u bazénu. Ideální čas děti na dovádění ve vodě připravit, a jak jinak, než je zapsat na kurzy plavání!
více
Voda, ve které plaveme, aneb co je důležité vědět
5.1.2018

Voda, ve které plaveme, aneb co je důležité vědět

Kojenecký bazén má samostatnou technologii čištění vody, která plně splňuje přísné hygienické předpisy. Bazén je napuštěn pitnou vodou z řádu. Voda je navíc ošetřována výkonnou UV lampou v hodnotě 750.000 Kč , která společně s pískovou filtrací zajišťují v bazénu průzračnou vodu zbavenou všech nečistot. Pískové filtry jsou každý den důkladně proprány a bazén je denně po skončení provozu čištěn a dopuštěn čerstvou vodou.
více
Na plavání na podzim a v zimě? A proč by ne?
13.10.2017

Na plavání na podzim a v zimě? A proč by ne?

Léto je definitivně za námi a s tím je spojená také značná změna počasí. Spousta rodičů malých plaváčků v tomto období uvažuje, zda-li je vhodné pokračovat v plavání v zimních měsících, a nebo raději kurzy vynechat a počkat si opět na jaro a teplo, aby přece děti nebyly tak často nemocné… Není třeba mít zbytečné obavy. Plavání, ať již v jakémkoli ročním období, totiž zdraví prospívá.
více
Po plavání do páry?
23.8.2017

Po plavání do páry?

Po každé lekci plavání doporučujeme maminkám s dětmi navštívit parní saunu. Vy jste to se svým prckem ještě nevyzkoušeli?
více
V září v lekcích záříme!
4.7.2017

V září v lekcích záříme!

První kurz máte se svým plaváčkem úspěšně za sebou a v následujícím prázdninovém volnu můžete zúročit veškeré nabyté dovednosti a zkušenosti. Tím také zajistíte, že na prvních zářijových lekcích vše půjde jako po másle. Copak vy jste se s prckem na pokračování v kurzech ještě nepřihlásili? A proč je vlastně dobré v kurzech plavání pokračovat i nadále?
více
Aby byla voda v bazénech kvalitní i nadále, je třeba se pořádně osprchovat, říkají technici
16.5.2017

Aby byla voda v bazénech kvalitní i nadále, je třeba se pořádně osprchovat, říkají technici

Kvalita vody v bazénu je zajisté jedním ze stěžejních bodů, kterým věnujete pozornost, vybíráte-li si plaveckou školu pro svého plaváčka, zvlášť jedná-li se o malé miminko. V Žabičce je kvalitní voda číslo jedna pro tým techniků, Míru a Tomáše, kteří o ní ví naprosto vše. Koho jiného se zeptat na to nejdůležitější, co nás o vodě v bazénu zajímá, nežli právě jich?
více
A proč se mám osprchovat?
15.5.2017

A proč se mám osprchovat?

Nejčastější otázkou dětí v šatnách a ve sprchách je, proč se musí před bazénem sprchovat. Odpovědí často bývá protože proto, před bazénem se sprchuje. Ano, je to tak, před bazénem je třeba se osprchovat, ale jak je to správně?
více
Proplakaná lekce v Žabičce
30.4.2017

Proplakaná lekce v Žabičce

Se svým plaváčkem za sebou máte první lekci plavání, a nedopadla úplně dle vašich představ, protože vaše dítko celou lekci proplakalo? Má smysl v plavání pokračovat a nebo to raději „odpískat“? Nemějte obavu a rozhodně nic nevzdávejte!
více
Poprvé v Žabičce
24.3.2017

Poprvé v Žabičce

Čeká vás a vašeho plaváčka úplně první lekce plavání? A jste z toho trošku nervózní? A nebo ještě víc? Nemusíte! Přijďte si svůj první kurz užít, ať máte krásné zážitky nejen vy, ale také vaše děťátko.
více
Nejčastější chyby rodičů při plavání s dětmi
24.11.2016

Nejčastější chyby rodičů při plavání s dětmi

Děti, které s rodiči od útlého věku dochází na kurzy dětského plavání, se obvykle naučí „plavat“ nejdříve pod vodou a pak na hladině. Dítě v batolecím věku není vzhledem k přirozenému psychomotorickému vývoji zralé, aby efektivně koordinovalo práci horních a dolních končetin a dýchání do vody. A je-li kurz profesionálně i didakticky dobře vedený, mohou se naučit celou škálu prvků, které je dokonale připraví na pozdější výuku samotných plaveckých způsobů. Už děti v batolecím věku umí bez dopomoci rodičů vyplavat po zanoření na hladinu (například po skoku), orientují se pod vodou a samy „doplavou“ krátkou vzdálenost zpět ke kraji. Dále umí pod vodou uchopit a vylovit předmět, některá starší batolata se zvládají uvolněně vznášet bez dopomoci na hladině v poloze „hvězdice“, a to obvykle nejprve na zádech, později i na břiše s potopeným obličejem. S malou dopomocí zvládají uvolněně splývat na bříšku i na zádech, nedělá jim problém vydechnout do hladiny a dokonce i pod ní. A jakých nejčastějších chyb se tedy rodiče dopouštějí?
více
Utonutí - klamně tichá událost
7.6.2016

Utonutí - klamně tichá událost

S nadcházejícím létem trávíme víc a víc času s dětmi u vody. Ať už na chalupě u rybníka, doma u bazénu, nebo na dovolené u moře. Všude se můžeme setkat s životu nebezpečnými situacemi. Proto Vám zde předáváme poznatky Francesca Pia PhD, který se touto tématikou dlouhodobě zabývá. Celý článek v originálním znění si můžete přečíst na gcaptain.com/drowning
více
Nahoru