Blog

Aby byla voda v bazénech kvalitní i nadále, je třeba se pořádně osprchovat, říkají technici
16.5.2017

Aby byla voda v bazénech kvalitní i nadále, je třeba se pořádně osprchovat, říkají technici

Kvalita vody v bazénu je zajisté jedním ze stěžejních bodů, kterým věnujete pozornost, vybíráte-li si plaveckou školu pro svého plaváčka, zvlášť jedná-li se o malé miminko. V Žabičce je kvalitní voda číslo jedna pro tým techniků, Míru a Tomáše, kteří o ní ví naprosto vše. Koho jiného se zeptat na to nejdůležitější, co nás o vodě v bazénu zajímá, nežli právě jich?
více
A proč se mám osprchovat?
15.5.2017

A proč se mám osprchovat?

Nejčastější otázkou dětí v šatnách a ve sprchách je, proč se musí před bazénem sprchovat. Odpovědí často bývá protože proto, před bazénem se sprchuje. Ano, je to tak, před bazénem je třeba se osprchovat, ale jak je to správně?
více
Proplakaná lekce v Žabičce
30.4.2017

Proplakaná lekce v Žabičce

Se svým plaváčkem za sebou máte první lekci plavání, a nedopadla úplně dle vašich představ, protože vaše dítko celou lekci proplakalo? Má smysl v plavání pokračovat a nebo to raději „odpískat“? Nemějte obavu a rozhodně nic nevzdávejte!
více
Poprvé v Žabičce
24.3.2017

Poprvé v Žabičce

Čeká vás a vašeho plaváčka úplně první lekce plavání? A jste z toho trošku nervózní? A nebo ještě víc? Nemusíte! Přijďte si svůj první kurz užít, ať máte krásné zážitky nejen vy, ale také vaše děťátko.
více
Nejčastější chyby rodičů při plavání s dětmi
24.11.2016

Nejčastější chyby rodičů při plavání s dětmi

Děti, které s rodiči od útlého věku dochází na kurzy dětského plavání, se obvykle naučí „plavat“ nejdříve pod vodou a pak na hladině. Dítě v batolecím věku není vzhledem k přirozenému psychomotorickému vývoji zralé, aby efektivně koordinovalo práci horních a dolních končetin a dýchání do vody. A je-li kurz profesionálně i didakticky dobře vedený, mohou se naučit celou škálu prvků, které je dokonale připraví na pozdější výuku samotných plaveckých způsobů. Už děti v batolecím věku umí bez dopomoci rodičů vyplavat po zanoření na hladinu (například po skoku), orientují se pod vodou a samy „doplavou“ krátkou vzdálenost zpět ke kraji. Dále umí pod vodou uchopit a vylovit předmět, některá starší batolata se zvládají uvolněně vznášet bez dopomoci na hladině v poloze „hvězdice“, a to obvykle nejprve na zádech, později i na břiše s potopeným obličejem. S malou dopomocí zvládají uvolněně splývat na bříšku i na zádech, nedělá jim problém vydechnout do hladiny a dokonce i pod ní. A jakých nejčastějších chyb se tedy rodiče dopouštějí?
více
Utonutí - klamně tichá událost
7.6.2016

Utonutí - klamně tichá událost

S nadcházejícím létem trávíme víc a víc času s dětmi u vody. Ať už na chalupě u rybníka, doma u bazénu, nebo na dovolené u moře. Všude se můžeme setkat s životu nebezpečnými situacemi. Proto Vám zde předáváme poznatky Francesca Pia PhD, který se touto tématikou dlouhodobě zabývá. Celý článek v originálním znění si můžete přečíst na gcaptain.com/drowning
více
Podzim a imunita
30.11.2015

Podzim a imunita

Podzimní a zimní měsíce kladou větší nároky na náš imunitní systém. Máme méně slunečního světla a to má vliv na naši náladu. I pokles teploty a její změny při přechodu z místnosti ven způsobují našemu organismu větší zátěž. Obzvlášť dětský imunitní systém prochází zatěžkávací zkouškou. Musí odolat všemožným virům a bakteriím, které si děti předávají v kolektivu během společného hraní nebo učení. Čím si tedy v tomto období pomoci?
více
Masáž pro těhotné maminky
15.6.2015

Masáž pro těhotné maminky

Těhotenství je krásné období v životě ženy, plné očekávání a těšení se na příchod nového človíčka. Ať už žena chodí do práce, či v době těhotenství zvolní svoje tempo a zůstane doma, mohou se v průběhu devíti měsíců objevit potíže s bolestí zad, nohou, kloubů. Takovéto potíže jsou poměrně časté a vznikají v důsledku zvyšující se hmotnosti a změny těžiště těla. K jejich zmírnění či úplnému odstranění může pomoci masáž.
více
Kdo si plave, nezlobí...
5.5.2015

Kdo si plave, nezlobí...

...aneb jak seznámit nejmenší ne(plavce) s vodou, když se rodič sám vody bojí
více
Podpořte správný motorický vývoj dítěte
9.3.2015

Podpořte správný motorický vývoj dítěte

Motorický vývoj dítěte má své zákonitosti, které by se měly respektovat. Mnohdy rodiče v dobré víře pomáhají svým dětem s pohybem, který ještě samostatně nezvládají. Vystavují je tak přetěžování, které je zároveň nebezpečné pro budoucí vývoj děťátka.
více
Saunování s dětmi
27.11.2014

Saunování s dětmi

Sauna nemá blahodárné účinky pouze na organismus dospělých, při dodržení základních pravidel kladně působí také na ty nejmenší.
více
Proces aklimatizace, otužování
30.9.2014

Proces aklimatizace, otužování

Milé maminky, blíží se chladné měsíce a s nimi spojená nutnost dodržování aklimatizačního procesu a to před zahájením lekce plavání, ale hlavně po ní. Aklimatizační proces je pro dítě velmi důležitý! U malých dětí se reakce na teplotní podněty teprve vyvíjí, taktéž dovednost dokonale udržovat tělesnou teplotu je pro tělíčko dítěte náročné. Proto se malé děti velmi snadno nevhodným oblečením či v přetopeném prostředí přehřejí, nebo naopak prochladnou.
více
Nahoru