První lekce v Žabičce? Už 2. září!

První lekce v Žabičce? Už 2. září!
31.08.2021

Čeká Vás a Vašeho plaváčka úplně první lekce plavání? A jste z toho trošku nervózní? Nemusíte! Přijďte si svůj první kurz užít!

Na první lekci doporučujeme přijít v dostatečném předstihu. Raději buďte na bazénu dříve, než později. Protože pokud přijdete pozdě, budete ve stresu nejen vy, ale i prcek a na příjemně prožitý čas v bazénu můžete zapomenout.

Počítejte se všemi možnostmi, jako je nejedoucí MHD, zácpa na křižovatce, však to všichni známe, a udělejte si dostatečnou časovou rezervu, nejlépe 20 – 30 minut před začátkem lekce být již v areálu bazénu. S klidem se pak budete moci přihlásit na recepci a vydat se do šaten a sprch.

V šatnách můžete trávit tolik času, kolik bude třeba, čas se totiž začíná měřit až po průchodu turniketem u bazénu. Ze začátku budete potřebovat času o něco více, jelikož zjistíte, že vysvléct se, osprchovat se a převléct sebe a dítě do plavek může být někdy opravdu náročné. Ale nemějte obavy, postupně vše „vychytáte“. Nebojte se využít všechny dostupné pomůcky, které vám v prostoru šaten a sprch nabízíme (a to v dámských i pánských) – ať už se jedná o přebalovací podložky, ohrádky či dětské mýdlo.

Ideální příchod na bazén je 5 minut před začátkem lekce. Vy i prcek se aklimatizujete, zvyknete si na prostředí, popovídáte si s ostatními maminkami a kurz může začít!

První lekce bude především plná informací. Instruktorka vám vysvětlí celý průběh kurzu i jeho náplň, seznámí vás se saunováním dětí a doporučí základní typy pro aklimatizaci, abyste z plavání neodcházeli s nachlazením.

Na plavání si s sebou přibalte plavky, pro děti dětské plavecké plenky, případně dětské plavečky – buď neoprenové a nebo s nepropustnou membránou a gumičkami okolo nožiček a bříška. Dále ručník či osušku, gumové pantofle, ať vám neuklouzne noha ve sprchách, bude-li potřeba dudlík, kosmetiku pro miminko po koupání, hračku.

Ještě je třeba vědět, že by děti neměly alespoň 45 minut před plaváním nic jíst, aby se jim neudělalo v bazénu těžko, ono to plavání je pro ně docela náročným cvičením, svačinku si tedy dejte až po plavání. Tak ve čtvrtek poprvé, s úsměvem ve vodě!

Nahoru