Do páry a do sauny? I v létě!

Do páry a do sauny? I v létě!
05.08.2021

Saunu či páru je možné navštěvovat za každého počasí a v každé roční době!

Parní sauna

  •  45 °C

  • 100% vlhkost

  • eukalyptová a solná esence

Páru můžeme navštěvovat i s těmi nejmenšími plaváčky. Navíc, po lekcích plavání je to skvělá forma relaxace. Začínejte pomalu, vždy se řiďte aktuální reakcí děťátka. Pokud je klidné a nepláče, v parním prostředí se mu líbí, můžete dobu saunování návštěvu od návštěvy prodlužovat. Pokud je nervózní a pláče, páru raději opusťte a nechte to na jindy. Po návštěvě parní sauny je třeba řádného otužení – sprcha pro vás i vašeho prcka je ideálním řešením. Nepouštějte si však ledovou vodu, jak je zvykem po návštěvě klasické sauny, vystačí vám příjemně vlažná voda. Poté už jen zabalit do osušky a chvilku relaxovat.:-)

Sauna u bazénu

  •  70 °C

  • pomerančová esence

Klasická finská sauna, vhodná pro rodiny s dětmi a pro začínající saunery. Při pobytu v sauně doporučujeme zahalení do prostěradla, v případě pobytu v plavkách sedíme na osušce či prostěradle. Před vlastním vstupem do sauny se rodič s dítětem společně umyjí a osuší – pozor, je třeba setřít veškerou vodu z tělíčka dítěte. V sauně se pohodlně posaďte, miminko se drží v klubíčku, batolata mohou sedět na klíně, starší děti si rády sedají vedle rodiče a nebo si lehnou. Snažte se je udržet v klidu, vyprávějte si pohádky, kreslete na záda obrázky...  A samozřejmě sledujte, jak reagují. Ze začátku zase platí, postupujte pomalu. Saunujte 3-5 minut, vždy podle aktuálního stavu dítěte, později je možné dobu pomalu prodlužovat, třeba až na 8 minut. Po saunování následuje ochlazení, kdy děti osprchujeme vlažnou vodou – celé tělo včetně hlavičky. Zabalíme do osušky a jde se na relaxaci, která by měla trvat minimálně 15 minut, než vyrazíte na další „kolečko“.

Saunu i páru doporučujeme navštěvovat vždy až po plavání - jako závěrečnou formu relaxace. Nezapomínejte, že i před vstupem do sauny/páry, je třeba jít přes sprchu! Pokud nejste zdatnými saunery, volte po plavání buď jednu nebo druhou variantu saunování, zezačátku páru a saunu nekombinujte.

Nahoru