Přečtěte si » Zápis dětí předškolního věku do kurzů v Žabičce

Zápis dětí předškolního věku do kurzů v Žabičce
16.01.2011 Zápis dětí předškolního věku do kurzů v Žabičce
Proč je tolik důležité rozřazování do kurzů před jejich zahájením?

Proč je tolik důležité rozřazování do kurzů před jejich zahájením?

 

První důvod vás jistě hned napadne – samozřejmě hlavně proto, aby dítě které přijde poprvé do plavecké školy, bylo správně zařazeno do odpovídající skupinky – nejen věkově odpovídající, ale především výkonnostně. Důvodů, které nás – instruktory vedou k tomu, proč  rozřazování děláme je hned několik. Ten, který je uveden v úvodu je sice důležitý, nicméně  dítě lze přeřadit do jiné skupinky i v průběhu roku, kdy už kurzy běží, takže to není nic, co by se nedalo řešit.

Jsou tu ale i další důvody. To proč chceme děti vidět před zahájením kurzu je především proto, že hodně nově příchozích dětí je poprvé bez rodičů, protože některé nechodí ani do školky a jsou dokonce poprvé v životě na bazénu. Třetina nově příchozích dětí pak má strach z  vody a některé děti opravdu veliký, který je zřejmě způsoben nejen prvním odloučením od svých nejbližších, ale i pobytem v prostředí, které dítě nezná, velikostí bazénu a tedy i pochopitelně – strachem z hloubky. A pak je tu přítomnost instruktorů, které dítě vidí prvně v životě a jsou to pro něj cizí lidé, kterým by mělo důvěřovat…Určitě uznáte, že na malého caparta je toho opravdu hodně najednou. Což jim takhle společnými silami pomoci situaci lépe zvládnout? Jste pro? Pak tu pro vás mám pár tipů jak na to.

1. Přijďte  na rozřazování. Děti si prohlédnou bazén, budou vás mít nablízku. Společně se seznámíme, ukážeme jim některé pomůcky, se kterými budeme v průběhu kurzu plavat. Děti nám ukáží co umí a pak se za odměnu půjdou ohřát do whirpoolu nebo do páry. 

2. Přijďte si i vy s dětmi před zahájením kurzu zaplavat. Ať si na nové prostředí trošku zvyknou a není pro ně tak cizí.

3. Na první lekci si vezměte plavky a v případě potřeby můžete plavat společně. Je možné s ním po dohodě s instruktorem plavat přímo v lekci. Dítě tak nepřijde o výuku a vy pomůžete instruktorovi situaci lépe zvládnout, protože bude mít v hodině pravděpodobně většinu nováčků. Ale na druhou stranu bych ráda zmínila i to, že se nám osvědčilo, když rodiče z bazénu odešli a děti se většinou do 3. - 5. lekce srovnají a nepláčou. Rozhodnutí je na vás. Vy své dítě znáte nejlépe.

4. Mluvte s dětmi o plavání. Povídejte si s nimi o tom co je čeká, že budou plavat bez vás, ale nezapomínejte je hodně pochválit, jak jsou šikovné, že to bez vás zvládají. Samozřejmě mám namysli především 3 leté děti, které si zvykají plavat a vůbec „být bez rodičů“. 7leté děti už chválit nemusíte. Ty chvalte, když vidíte, že se v hodině snaží odvést dobrou práci. 

 

Ráda bych vás ale ujistila, že vždy se snažíme dělat maximum pro to, aby děti byly spokojené, aby je plavání bavilo a odcházely domů spokojené a plné hezkých dojmů  a pocitu, že něco dokázaly. Snažíme se do kurzů pro začínající děti zařadit co nejvíce her – pro jejich dobrou adaptaci a seznámení s ostatními dětmi a s námi instruktory. Nikdy děti do ničeho nenutíme. Těšíme se na naši vzájemnou spolupráci.

 

Kontakty

Plavecký Klub Žabička
Sportcentrum STEP
Malletova 2350
190 00 Praha 9
Plavání kojenců, batolat, předškoláků, rezervace
info@plavani-zabicka.cz
tel.: 775 996 114
(po - pá 9:00 - 17:00)
Bazén, Saunový svět:
733 141 630
Fitness, masáže, privátní zóna:
739 500 234

zobrazit na mapě

Mapa

Fakturační údaje »

Plavání žabička

Akce

02.05.2012Neporopásněte poslední šanci!
Poslední volný pokoj na letní pobyt Plavání se Žabičkou v Rytířsku.
27.04.2012Přijďte s námi přivítat nádherné letní počasí
Slunná terasa znovu otevřena
23.04.2012Státní svátek 1. 5. - kurzy neprobíhají, 8. 5. - ano, kurzy probíhají
Vážení rodiče, rádi bychom Vás informovali o plavání při nastávajících státních svátcích. 1. 5. 2012 kurzy neprobíhají. Další svátek 8. 5. 2012 již an ...

archív akcí >