Plavecký klub Žabička

Přečtěte si » O manuální lymfatické masáži

O manuální lymfatické masáži
18.06.2009
Která z nás netouží být krásnější, štíhlejší, cítit se zdravě a být plná energie..? Máme pro Vás skvělý tip - manuální lymfodrenáž. Jedná se o kúru, která celkově zregeneruje a detoxikuje tělo. Tato jemná masážní technika vás zbaví přebytečné vody v těle i odpadních látek, nastartuje odstranění problémů s celulitou, zlepší kvalitu pleti i vlasů a podpoří váš imunitní systém.

 

Po takovéhle „omlazující“ proceduře vaše tělo vydrží pročištěné šest až dvanáct měsíců, při pravidelných návštěvách až dva roky. V průběhu každé kúry vám v relaxačním centru Infinit připraví speciální bylinné čaje, které podpoří očistu organismu. V den lymfodrenáže je nezbytné vyvarovat se fyzické i psychické zátěže, omezit kávu, alkohol a také bílkoviny, aby se ještě více nezatěžovaly ledviny.

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému. Je to vlastně „kanalizační systém“ v organismu, který odstraňuje jedovaté odpady, které jednak vznikají při funkci organismu, jednak do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Je-li přetížen, toxické látky se v organismu hromadí. Lymfatický oběh se velmi podobá oběhu krevnímu, jeho součástí jsou lymfatické cévy, mízní uzliny a z funkce orgánů hlavně střeva a slezina. Zátěž lymfatického systému se většinou nejprve projevuje únavou nohou, později celého těla, otékáním kotníků, později otoky v břiše, často přisuzovaným otylosti a sklonem k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému. Odpadní látky se ukládají do mezibuněčného systému, ledviny dostatečně nefiltrují, tělo se zavodňuje a vzniká lymfatický otok.

 

Pro začátek doporučujeme základní šestihodinovou proceduru – celkovou manuální lymfodrenáž. Potom se lze individuálně zaměřit na příslušnou část těla:

manuální lymfodrenáž horní poloviny těla podporuje zlepšení vzhledu dekoltu, odstraňuje lymfatické otoky v podpaží

lymfodrenáž dolní poloviny těla je ideální ke zmírnění celulity a k úbytku objemu stehen a hýždí, zlepšuje stav křečových žil, pocit studených a těžkých nohou atp. Zároveň zmírňuje menstruační bolesti a podporuje otěhotnění

lymfodrenáž zad zmírňuje problémy s bederní páteří, léčí akné, podporuje hojení ran

manuální lymfodrenáž hlavy a obličeje působí proti migrénám a bolestem hlavy, pomáhá při chronické rýmě a má výrazný kosmetický efekt – pročišťuje pleť


Manuální lymfodrenáž je důležitá především z hlediska prevence vzniku lymfatických otoků, při detoxikaci těla, podpoře imunitního systému a dobře působí při problémech s celulitou. Díky gravitaci je ze 70% postižena dolní polovina těla a kvůli ženským pohlavním hormonům trpí tímto problémem z 87% především ženy.

 


Lymfatická kúra je ideální pro ženy, které chtějí otěhotnět. Po ukončení plného kojení doporučujeme maminkám manuální lymfatickou masáž k celkové detoxikaci, odvodnění a k návratu postavy, jakou měli před těhotenstvím. Úbytky obvodů činí až několik centimetrů.

Další zajimavosti
Než přijde Ježíšek, přijďte si do Žabičky užít předvánoční lekce plavání a zapsat svého plaváčka na na únorové kurzy plavání.
Více zde...
Vážení klienti, využijte speciální možnosti parkování v parkovacím domě.
Více zde...
Video
Partneři
  • www.benefit-plus.cz
  • www.benefity.cz
  • www.kloranebebe.fr
  • www.lepeeto.cz
  • www.infinit.cz
  • www.plavani-rosnicka.cz
  • www.sezio.cz
  • sodexo.com
  • www.ulita.cz
nahoru