Plavání miminek

 

Kurz plavání pro kojence a batolata Plavecké školy Žabička obsahuje 10 lekcí, které probíhají 1x týdně po dobu 30 minut. Jako bonus mohou rodiče s dětmi využít 25 minut zdarma ve Vodním světě Infinit s parní lázní a whirlpoolem.

Kurz je určen pro kojence od 6 měsíců a batolata do 3 let. Pro začátečníky i pokročilé. Kojenci a batolata jsou v kurzech rozděleny podle věku a odplavaných kurzů. Před přihlášením na plavecký kurz je možnost zdarma vyzkoušení zkušební ukázkové lekce. Více zde.

Děti se naučí nebát se vody a společně s vámi si budou užívat pobyt v ní. Děti postupně dokáží plavat na zádech, na bříšku, potápět se, skákat do vody, lovit hračky, plavat pod vodou, splývat a postupně se tak připraví na vlastní výuku plavání.

Lekce plavání probíhají formou hry, během které se děti mohou těšit na spoustu říkadel, písniček a hrátek. Pokud děti pravidelně plavou, jsou otužilejší, tudíž méně nemocné a pohybově nadanější. Důležitý je také první kontakt s jinými dětmi a adaptace na nové prostředí.

Důvody pro plavání s miminkem

  • podporuje psychomotorický vývoj, koordinaci a hrubou motoriku dítěte
  • je vhodné jako prevence respiračních chorob
  • posiluje imunitní systém a celkovou odolnost organismu
  • prohlubuje spánek a posiluje chuť k jídlu
  • napomáhá k odstranění různých nedostatků a vad držení těla
  • působí na kladné citové naladění (dítě má z plavání radost, po úspěšném zvládnutí cviku nabývá pocitu sebevědomí)
  • zpestřuje mateřskou dovolenou
  • je jedna z mála pohybových aktivit pro děti do jednoho roku
  • dává základ pro pravidelnou činnost
  • při plavání se vytváří pevné citové pouto mezi dítětem a rodičem

Termíny kurzů

SEZÓNA PLAVÁNÍ 2018/2019 PRO KOJENCE, BATOLATA
Únor 2018 30. 1. - 20. 4. 2018 (rezervace od prosince)
Duben 2018 10. 4. - 29. 6. 2018 (rezervace od února)
Září 2018 3. 9. - 16. 11. 2018 (rezervace od června)
Listopad 2018 12. 11. - 1. 2. 2019 (rezervace od října)
Únor 2019 30. 1. - 12. 4. 2019 (rezervace od prosince)
Duben 2019 10. 4. - 28. 6. 2019 (rezervace od února)

 

Podívejte se také na plavání předškoláků.

 

Naši instruktoři plavání miminek

Bc. Marie Vermachová

Maruška má za sebou bakalářské studium na Západočeské univerzitě v Plzni v oboru Sociologie. Láska ke sportu, především k vodě, společně s blízkým vztahem k práci s dětmi ji v roce 2015 přivedly do institutu Evy Kiedroňové, kde absolvovala kurzu Instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Ve volném čase se podílí na organizaci programů pro děti ve skautském oddíle, fotografuje, plave, přečte si dobrou knihu nebo objevuje krásy vysokohorské turistiky. V současné době je její největší radostí malý syn Jonáš.

Mgr. Michaela Hančinská

V roce 2010 Míša absolvovala na 1. LFUK v oboru fyzioterapie. Svou práci zameřila na děti, několik let pracovala na dětské rehabilitaci nemocnice Motol. Má zkušenosti se cvičením od novorozenců až po dospělé. V lednu 2016 dokončila kurz Instruktora plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku v institutu vzdělání Evy Kiedroňové. Ve volném čase ráda tančí, bruslí a užívá si hezké chvíle s rodinou v přírodě.  

Petra Czabeová, MSc

Petra působí v plaveckém klubu Žabička od dubna 2013. Absolvovala kurz instruktora pro pohybový, sociální a psychický rozvoj kojenců, batolat a dětí předškolního věku.  Již od mala se věnovala rozmanitým činnostem s malými dětmi. Během vysokoškolských studií se, mimo jiné, jako průvodkyně na státním hradě ve Šternberku účastnila organizace speciálních zábavných a naučných programů zaměřených na děti od mateřských škol, přes školy základní až po ty střední. Svůj volný čas tráví nejraději se svými mazlíčky - francouzským buldočkem, italským mastinem a dvěma zakrslými králíky.

Martina Jindřišková

S touto instruktorkou se v Žabičce budete potkávat do konce června 2018. Martina působí na naší brněnské pobočce - Rosničce, kterou v roce 2011 zakládala. Praxi má i v oblasti masáží dětí, prošla půlročním školením Montessori pedagogiky a věnuje se zážitkové pedagogice v organizaci Instruktoři Brno. V minulosti působila mj. jako lektorka ve sportovně-rekreačním vzdělávacím středisku ve Finsku. Martina je akční. Do 14 let závodně plavala, běhá na lyžích, běhá orienťák, horolezí, chodí po horách (i v zimě), účastní se outdoorových závodů a s Instruktory organizuje zážitkové i seberozvojové kurzy.

Fotogalerie

Nahoru