Děti na sluníčku, tipy na dětskou kosmetiku a oblečení s UV ochranou

Děti na sluníčku, tipy na dětskou kosmetiku a oblečení s UV ochranou
10.6.2014
Milé maminky, máme za sebou první tropický víkend, proto jsme si pro Vás připravili doporučení na dětskou opalovací kosmetiku a oblečení s UV ochranou. Pokud nevíte či váháte, jaký krém pro své dítě zvolit, zde najdete doporučení maminek a dermatologů.

Nejvíce populární kosmetickou značkou je např. Daylong, který zde v doporučení nenajdete, protože jeho účinnost je založena na chemických filtrech, které nejsou pro citlivou dětskou pokožku příliš vhodné. Navíc v tzv. dTestu byl shledán jako málo voděodolný.

Doporučené opalovací přípravky pro děti jsou vysoce kvalitní, pokud jde o ochranu proti slunci, voděodolné a šetrné k dětské pokožce. Z výsledků testů a zkušeností maminek vzešly tipy na nejlepší dětské opalovací krémy. Pokud jedete například k moři, neměli byste litovat investice, protože tamní slunce může být opravdu nebezpečné.

Ladival OF 50+ mléko pro děti  - mléko obsahuje kombinaci mikropigmentů a organických filtrů, které spolehlivě ochrání jemnou dětskou pokožku okamžitě po nanesení. Je velmi dobře snášen, takže je vhodný i pro děti s atopickým ekzémem a citlivou pokožkou.

Garnier Ambre Solaire Resisto Kids SPF 50+  –  novinka, mléko s barevným sprejem, díky němuž budete mít jistotu, že jste nevynechali žádné místo. Mléko je totiž během aplikace modré, po chvíli ale barva zmizí, takže se nemusíte bát, že vaše dítě bude pobíhat po pláži s nezdravou barvou.

Bioderma Photoderm Kid SPF 50+ sprej  -  mléko ve spreji, s vysokou ochranou před slunečním zářením. Díky komplexu buněčné BIO protekce chrání nejen vrchní vrstvy kožních buněk, ale též buněčné struktury v hloubce kůže. 

 

Opalovací kosmetika pro citlivou pokožku

Děti i dospělí, kteří mají citlivou pokožku, atopický ekzém nebo alergie na kosmetiku, by měli sáhnout po fyzikálním filtru, který se někdy označuje jako minerální clona. Obsahuje pevné mikročástice, které odrážejí sluneční záření zpět do prostoru, a do kůže se nevstřebává. Protože nezatěžuje kůži chemickými látkami, je naprosto neškodný a snese ho každý. Nevýhodou je, že často zanechává bílé stopy, které jdou obtížně smýt. Tuto kosmetiku nabízí kosmetická značka Syncare.

Chraňte pokožku dítěte před slunečním zářením i oblečením

Pokud se rozhodnete chránit pokožku oděvem, doporučujeme moderní plážové textílie, které chrání obvykle faktorem 50+. Jedná se o speciální tkaniny, do kterých je začleněn fyzikální filtr. Ochranný faktor oblečení – podobně jako ochranný faktor opalovacích krémů – udává, kolik UV záření pronikne přes oděv do kůže. Například oblečení s faktorem UPF 50 propustí do kůže pouze 1/50 (2%) UV záření, které dopadlo na jeho povrch.

Raději zvolte značkové UV oblečení 

Při koupi UV oblečení raději upřednostněte značkové výrobky, u nichž je jistota, že skutečně poskytuje ochranu vyjádřenou uvedeným UPF faktorem. V oblasti outdoorového a cyklistického oblečení nabízí širokou škálu kvalitních produktů s UV ochranou například německá firma Vaude, jejíž oděvy jsou "vyzbrojeny" UPF faktorem 25 nebo 50 +. V oblasti dětského UV oblečení vyniká zejména finská firma Reima.

 Pomůže i seprané tričko

Pokud nebudete mít po ruce oblečení s UV faktorem, doporučujeme seprané a suché tričko. Z toho důvodu že vlákna seprané látky jsou roztřepená, nemají v tkanině tak velká oka jako nová látka a díky tomu propustí méně světla.

 Pro bezpečný pobyt na slunci se řiďte pravidlem 3K

Jde o komplex opatření, která dohromady zajišťují maximální bezpečnost při pobytu venku. Klobouk, košile, krém. Nezapomínejte chránit i hlavu, samozřejmě oči brýlemi a partie, které jsou nejvíce vystaveny slunci, tedy ramena a zátylek, by mělo chránit nějaké tričko. Na zbytek pokožky naneste opalovací krémem.

Dětská pokožka je obzvlášť citlivá na sluneční záření a spálení. V dětství mnohonásobně zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže v dospělosti a proto je třeba ji na přímém slunci velmi pečlivě chránit před spálením. Ochrana před sluncem je u dětí nutná i z edukačních důvodů, aby si tyto návyky osvojily a ochranu před sluncem považovaly za samozřejmost.

Nahoru